Domů
Plynárenství
Německo: Ukrajina bude součástí procesu certifikace plynovodu Nord Stream 2
Zdroj: Nord Stream 2 / Axel Schmidt

Německo: Ukrajina bude součástí procesu certifikace plynovodu Nord Stream 2

Ukrajinské energetické společnosti Naftogaz a GTSOU budou zahrnuty do německého procesu certifikace ruského plynovodu Nord Stream 2. Oznámila to německá Spolková agentura pro sítě, která certifikaci provádí. Proces certifikace nyní běží a ukrajinské firmy žádaly, aby mohly být jeho součástí.

Plynovod Nord Stream 2 má po dně Baltského moře přivádět zemní plyn z Ruska do Německa. Plynovod je už hotov, k zahájení dodávek ale ještě potřebuje získat certifikát od energetického regulačního úřadu v Německu. Německo má na certifikaci plynovodu čas do začátku ledna. Jakmile učiní své doporučení, postoupí ho Evropské komisi, která má další dva měsíce na odpověď.

Ilustrační foto

Šéf ukrajinského státního Naftogazu Jurij Vitrenko na twitteru uvedl, že je připraven předložit argumenty, proč Nord Stream 2 nemůže být uveden do provozu bez plného souladu s evropským energetickým trhem, napsala agentura Reuters.

Nejkontroverznější evropský energetický projekt, který vede ruská plynárenská firma Gazprom, narazil mimo jiné na odpor Spojených států a Ukrajiny. Plynovod bude dodávat plyn z Ruska po dně Baltského moře přímo do Německa, jeho kapacita činí 55 miliard metrů krychlových za rok. Od roku 2011 už je v provozu plynovod Nord Stream 1, který vede paralelně a má stejnou kapacitu. Plyn z projektu Nord Stream 2 bude využívat i Česká republika, která má k němu napojení prostřednictvím nového plynovodu Eugal.

Komentáře

(2)

Pavel Veselý

17. listopad 2021, 21:12

No zima ukáže jak to bude ve skutečnosti. Ukrajina jásá, jak to Gazpromu natře. Účastnit se bude, ale bez práva ovlivnit výsledek. Asi tak

Omega

18. listopad 2021, 13:05

No natřít to někomu tím, že zpětně použiji zákony je radost.

Začnu stavět budovu s jasnými pravidly a když je budova postavená, tak mi změní pravidla a řeknou, že maximum výšky je o dvě patra méně.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.