Domů
Přenos elektřiny
Enel X bude v Polsku poskytovat stovky megawattů v demand side response

Enel X bude v Polsku poskytovat stovky megawattů v demand side response

Dceřinná společnost italské energetické společnosti Enel, Enel X, vysoutěžila v polské kapacitní aukci poskytování stovek megawattů v rámci služby demand response (odezva strany spotřeby)

V kapacitní aukci u našich severních sousedů, jejíž součástí bylo i poskytování služby demand side response, kdy zákazníci v případě potřeby řízeně sníží svoji spotřebu, italská firma Enel vysoutěžíla pro rok 2021 regulovatelný výkon 446 MW, pro roky 2022 a 2023 následně 546 MW. Toto se rovná zhruba 70 % celkového soutěženého objemu této služby.

“ S tímto posledním vítězstvím v aukci zvyšujeme naše celosvětové portfolio v oblasti demand side response a zároveň dosahujeme vedoucí pozice na slibném polském trhu. Naše celosvětové zkušenosti se službou demand side response nám dávají jistotu, že tento model může být finančně zajímavý pro polský kapacitní trh a zároveň to přináší obchodní příležitosti pro společnosti podnikající v tomto odvětví,” uvedl Francesco Venturi, ředitel Enel X.

Enel X začal poskytovat službu demand side response v Polsku už v roce 2017. Od té doby se objem výkonu v tomto segmentu zvyšuje. V roce 2023 bude demand side response tvořit 3 % celkového objemu výkonu zahrnutého do kapacitních mechanismů.

Služba demand side response funguje na principu, že koncoví uživatelé jsou ochotni snížit či přesunout v čase svůj odběr v případě, že to je nutné pro stabilizaci elektrizační soustavy. Takovéto omezování spotřeby přináší vetší flexibilitu pro řízení sítě bez nutnosti fyzicky posilovat přenosovou infrastrukturu.

Štítky:EnelPolsko

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.