Domů
Ropa
Brazílie v příštím týdnu projedná možnosti vstupu do kartelu OPEC
Zdroj: https://www.flickr.com/photos/alex-photos/

Brazílie v příštím týdnu projedná možnosti vstupu do kartelu OPEC

Brazilská vláda má příští týden projednat potenciální vstup země do OPEC. Brazilský prezident Jair Bolsonaro uvedl, že největší producent ropy a zemního plynu v Latinské Americe znovu dostal od OPECu podněty k možnému vstupu.

„Budeme se scházet příští týden a myslím si, že při této příležitosti nám řekne o návrhu, který dostal v Saúdské Arábii. Ten bude analyzován týmem z ministerstva pro težbu a energetiku a ministerstva hospodářství,“ uvedl Bento Albuquerque, ministr pro těžbu a energetiku.

„Osobně bych si přál, aby se Brazílie stala členem OPEC, potenciál tam je. Máme dostatek rezerv, které jsou ve skutečnosti větší, než mají někteří současní členové,“ uvedl Jair Bolsonaro, brazilský prezident.

Brazílie, která má dlouhodobé obchodní vazby se zeměmi na Středním východě, byla již dříve pozvána Íránem, aby se připojila k OPEC během administrativy bývalého prezidenta Luiza Inacia Lula da Silvy. Rozhovory však nikdy nepokročily za přípravné fáze.

Brazílie se nicméně zúčastnila otevřených diskuzí o produkci OPEC, včetně vyslání delegace na účast na rozhovorech v Alžíru v srpnu 2016.

„Byli jsme pozváni ze strany země Středního východu, abychom se připojili k OPEC. Rychle jsem mluvil s ministrem pro těžbu a energetiku, který mi řekl, že existují klady a zápory. Rozhodnutí by nemělo být učiněno rychle. Měli bychom si promluvit příští týden,“ řekl Bolsonaro.

Ministr hospodářství Paulo Guedes uvedl, že pozvání k připojení k OPEC bylo nevyhnutelné, vzhledem k pravděpodobnému vzestupu těžby ropy v zemi v příštím desetiletí. Plán Brazílie je být mezi pěti největšími světovými producenty ropy v následujícím desetiletí. Národní ropná agentura odhaduje, že Brazílie do roku 2030 vyprodukuje denně 5,5 milionů barelů ropy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.