Domů
Ropa
Ceny ropy dále rostou, s trhem však může zahýbat hurikán Irma

Ceny ropy dále rostou, s trhem však může zahýbat hurikán Irma

Ceny ropy dnes pokračují v růstu, k němuž přispívá postupná obnova provozu amerických rafinerií po hurikánu Harvey. Díky tomu se zvyšuje poptávku po této surovině. Investoři se nicméně obávají, že hurikán Irma směřující k Floridě by mohl způsobit nové výpadky ve zpracování ropy.

Kolem 18:00 SELČ vykazovala cena americké lehké ropy West Texas Intermediate (WTI) nárůst o téměř 1,2 procenta na 49,22 dolaru za barel. Severomořská ropa Brent si ve stejnou dobu připisovala téměř 1,3 procenta a nacházela se těsně nad 54 USD za barel.

„Ceny ropy pokračují v trendu z posledních dnů, za kterým stojí obnovování provozu v řadě amerických rafinerií po hurikánu Harvey,“ řekl podle agentury Reuters analytik Harry Tchilinguirian ze společnosti BNP Paribas.

Investoři nyní čekají na údaje o vývoji zásob ropy v USA za uplynulý týden, díky kterým by si mohli udělat jasnější představu o dopadu hurikánu Harvey na ropný průmysl.

V dlouhodobějším horizontu se očekává, že ceny ropy budou pod tlakem kvůli přetrvávajícím vysokým dodávkám suroviny na trh. Ruský ministr energetiky Alexandr Novak dnes předpověděl, že cena ropy Brent se bude v příštím roce pohybovat mezi 45 a 55 dolary za barel.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

listopad

54,05

53,38

New York – NYMEX

WTI

říjen

49,22

48,66

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.