Domů
Ropa
Ceny ropy klesají kvůli obnoveným dodávkám z Libye a novým vrtům

Ceny ropy klesají kvůli obnoveným dodávkám z Libye a novým vrtům

Ceny ropy na světových trzích klesají. Důvodem jsou zprávy o zvýšení dodávek z Libye a o dalším růstu počtu ropných vrtů v USA. Cenám nepomohla ani rostoucí poptávka z Asie.

Severomořská ropa Brent dnes kolem 18:45 SELČ ztrácela 0,5 procenta na 53,28 amerického dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI tento trend kopírovala a při stejné ztrátě se prodávala za 50,34 USD za barel.

V neděli večer se po týdnu obnovila těžba ropy na největším libyjském ropném poli. Dnes se na poli vytěžilo okolo 120.000 barelů, ještě před jeho obsazením povstaleckými skupinami 27. března se z pole těžilo asi 220.000 barelů.

Očekávání dalšího navýšení dodávek suroviny na trhy podpořila rovněž zpráva energetické společnosti Baker Hughes, která spočetla, že v minulém týdnu se zvýšil počet amerických ropných vrtů o deset na 662.

V prvním čtvrtletí roku tak došlo k vůbec nejstrmějšímu nárůstu vrtů od poloviny roku 2011. Předpokládá se, že se zvýší i dodávky americké ropy z břidlic.

Ještě většímu poklesu cen zabránily zprávy z Asie o březnovém růstu průmyslové výroby, které potvrdily, že ekonomika regionu roste a poptávka po ropě z regionu tak zůstane solidní. Čínská průmyslová výroba rostla devátý měsíc v řadě, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA TYP KONTRAKT AKTUÁLNÍ CENA PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR
Londýn – ICE Brent červen 53,28 53,53
New York – Nymex WTI květen 50,34 50,60
Štítky:ropa
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.