Domů
Ropa
Ceny ropy klesají kvůli obnoveným dodávkám z Libye a novým vrtům

Ceny ropy klesají kvůli obnoveným dodávkám z Libye a novým vrtům

Ceny ropy na světových trzích klesají. Důvodem jsou zprávy o zvýšení dodávek z Libye a o dalším růstu počtu ropných vrtů v USA. Cenám nepomohla ani rostoucí poptávka z Asie.

Severomořská ropa Brent dnes kolem 18:45 SELČ ztrácela 0,5 procenta na 53,28 amerického dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI tento trend kopírovala a při stejné ztrátě se prodávala za 50,34 USD za barel.

V neděli večer se po týdnu obnovila těžba ropy na největším libyjském ropném poli. Dnes se na poli vytěžilo okolo 120.000 barelů, ještě před jeho obsazením povstaleckými skupinami 27. března se z pole těžilo asi 220.000 barelů.

Očekávání dalšího navýšení dodávek suroviny na trhy podpořila rovněž zpráva energetické společnosti Baker Hughes, která spočetla, že v minulém týdnu se zvýšil počet amerických ropných vrtů o deset na 662.

V prvním čtvrtletí roku tak došlo k vůbec nejstrmějšímu nárůstu vrtů od poloviny roku 2011. Předpokládá se, že se zvýší i dodávky americké ropy z břidlic.

Ještě většímu poklesu cen zabránily zprávy z Asie o březnovém růstu průmyslové výroby, které potvrdily, že ekonomika regionu roste a poptávka po ropě z regionu tak zůstane solidní. Čínská průmyslová výroba rostla devátý měsíc v řadě, napsala agentura Reuters.

Ilustrační foto

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

červen

53,28

53,53

New York – Nymex

WTI

květen

50,34

50,60

Štítky:ropa

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.