Domů
Ropa
Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky v Číně klesají

Ceny ropy kvůli obavám o vývoj poptávky v Číně klesají

Ceny ropy zahájily týden výrazným poklesem. Může za to nejnovější statistika z Číny, která naznačila, že epidemie nemoci covid-19 sráží druhou největší ekonomiku světa.

Kolem 16:45 SELČ cena severomořské ropy Brent klesala o 2,3 procenta na 68,99 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevňovala o 2,5 procenta na 66,73 dolaru za barel.

Výroba v čínských továrnách a růst maloobchodních tržeb v červenci prudce zpomalily. Zaostaly tak za očekáváním, protože povodně a nové případy nemoci covid-19 narušily ekonomickou aktivitu. Zpracování ropy v zemi se pak minulý měsíc dostalo nejníže od května 2020, protože nezávislé rafinerie omezily produkci kvůli přísnějším kvótám, zvýšeným zásobám a poklesu zisku. Čína je největší světový dovozce ropy.

„(Obavy) z šíření mutace delta v Číně a dopadu, který to bude mít na poptávku po ropě, nadále působí na ceny,“ komentovala situaci na trhu Commerzbank.

Ilustrační foto

Mezinárodní agentura pro energii (IEA) minulý týden uvedla, že růst poptávky po ropě se v červenci zastavil. Ve zbývající části roku počítá s pomalejším růstem kvůli nárůstu infekcí způsobených koronavirovou mutací delta, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

AKTUÁLNÍ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

říjen

68,99

70,59

New York – NYMEX

WTI

září

66,73

68,44

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.