Domů
Ropa
Ceny ropy po odložení setkání OPEC+ klesají
Zdroj:pixabay

Ceny ropy po odložení setkání OPEC+ klesají

Ceny ropy zahájily nový týden poklesem, protože členové Organizace zemí vyvážejících ropu a jejich spojenci odložili setkání, jehož cílem je vyřešení rostoucích nadměrných dodávek ropy na trhy v době, kdy koronavirus prudce snižuje poptávku. Náladu na trhu zhoršila také zpráva o růstu zásob v USA.

V 17:55 SELČ cena severomořské ropy Brent klesla o 3,6 procenta na 32,88 dolaru za barel. Americká lehká ropa WTI ve stejnou dobu zlevnila o 4,7 procenta na 27 dolarů za barel.

Globální trh s ropou minulý týden oživil, protože informované zdroje uvedly, že skupina OPEC+, včetně Ruska, je ochotna se dohodnout na snížení dodávek na trhy. Chtějí však i příspěvek od USA a dalších zemí. Setkání skupiny se původně mělo konat dnes, bylo však odloženo na čtvrtek. Podle analytiků to snižuje naději na dohodu o významném snížení těžby.

Podle zprávy společnosti Genscape zásoby ropy v důležitém americkém překladišti Cushing stouply minulý týden o 5,8 milionu barelů. Pokud stejné číslo potvrdí americký úřad pro energetické informace EIA, bude to již pátý týden růstu zásob v překladišti a nejvyšší růst od roku 2004, kdy se tento údaj začal sledovat, napsala agentura Reuters.

Ceny ropy v dolarech za barel (asi 159 litrů):

BURZA

TYP

KONTRAKT

KONEČNÁ CENA

PŘEDCHOZÍ ZÁVĚR

Londýn – ICE

Brent

červen

32,88

34,11

New York – NYMEX

WTI

květen

27,00

28,34

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.