Domů
Ropa
Norský Equinor bude kvůli levné ropě propouštět

Norský Equinor bude kvůli levné ropě propouštět

Norská ropná a plynárenská firma Equinor sníží výrazně počet zaměstnanců ve Spojených státech, Kanadě a Británii. Nutí ji k tomu nízké ceny ropy a snaha udržet se v zisku. Počet zaměstnanců v těchto zemích by měl klesnout o zhruba 20 procent a počet dodavatelů o polovinu. Agentuře Reuters to řekl mluvčí společnosti.

Equinor se také letos nepustí do nových vrtů u nekonvenční těžby v USA. Firma je v USA aktivní v oblastech Bakken a Marcellus, kde těží z břidlic.

Podle mluvčího firma na plánech pracuje od jara. Jejich součástí nebude prodej majetku.

Equinor měl na konci loňského roku 21.000 zaměstnanců. Mluvčí neposkytl bližší podrobnosti k počtu zaměstnanců a propuštěných v jednotlivých zemích, pouze uvedl, že americká pobočka Equinoru je druhou největší po Norsku.

V Equinoru vlastní většinový podíl stát. Firma se letos dostala do centru zájmu norských médií kvůli rostoucím ztrátám v USA a norská ministryně ropného a energetického průmyslu Tina Bruová vyzvala firmu k větší transparentnosti u zahraničních investic.

Ceny ropy letos kvůli pandemii nemoci covid-19 prudce klesly. Cena ropy Brent se v dubnu propadla nejníže za více než dvě desetiletí a cena americké ropy byla dokonce negativní. Od té doby však ceny oživily a nyní se drží blízko pětiměsíčního maxima, protože američtí producenti kvůli hurikánu Laura přerušili těžbu v Mexickém zálivu a zásoby v USA klesly.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.