Domů
Ropa
Polská společnost PERN detekovala únik v jednom potrubí ropovodu Družba
Ropovod Družba

Polská společnost PERN detekovala únik v jednom potrubí ropovodu Družba

Ropa
2 komentáře
12. říjen 2022, 10:32
ČTK

Polský provozovatel ropovodu PERN dnes oznámil, že v úterý večer zjistil únik v jednom potrubí ropovodu Družba, kterým proudí ropa z Ruska do Evropy. Příčiny úniku, který byl detekován zhruba 70 kilometrů od města Plock ve středním Polsku, nejsou v tuto chvíli známy. Jižní větev ropovodu, která přivádí ropu i do České republiky je podle společnosti PERN v pořádku. Informovala o tom agentura Reuters.

„V tuto chvíli všechny služby společnosti PERN (technické, provozní, vnitropodnikový hasičský sbor a sekce ochrany životního prostředí) přijímají opatření v souladu s postupy stanovenými pro tento typ situace,“ uvedl provozovatel ropovodu.

Ropovod Družba začíná v Rusku na východním břehu Volhy a v Bělorusku se dělí do dvou větví – severní vede do Polska a do Německa, jižní přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky. Druhá linie ropovodu a další prvky infrastruktury společnosti PERN fungují normálně, uvedl polský podnik.

V první polovině srpna byly dodávky strategické suroviny ropovodem Družba z Ruska do střední Evropy přerušeny kvůli problému s ruskými platbami za přepravu ropy přes Ukrajinu.

Na počátku června schválila Evropská unie v rámci šestého balíku sankcí za ruskou invazi na Ukrajinu zákaz dovozu většiny ruské ropy od přelomu roku. Z embarga bude dočasně vyřazena přeprava ropy právě ropovodem Družba zásobujícím Česko, Slovensko a Maďarsko.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
hellokitty
12. říjen 2022, 17:05

a teraz si predstavte ten poprask az budu vsade vyrovnavacie baterie a energeticka spolocnost detekuje unik elektriny v niektorom z kablov, to bude kalamita az sa ta elektrina vyleje na pole

Karel Salaj
12. říjen 2022, 17:09

Asi někdo, přes jehož území trubky vedou, nenápadně, ale znatelně z ropovodu upíjí....

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se