Domů
Ropa
Polsko začalo s opravou ropovodu Družba a potvrdilo, že na sabotáž to nevypadá
Ropovod Družba

Polsko začalo s opravou ropovodu Družba a potvrdilo, že na sabotáž to nevypadá

Ropa
Bez komentáře
13. říjen 2022, 16:52
ČTK

Polsko začalo s opravou poškozené severní větve ropovodu Družba, kterou proudí ropa z Ruska do Německa. Úřady také potvrdily dosavadní předpoklady, že nic neukazuje na sabotáž, informovala dnes agentura Reuters. Provozovatel ropovodů PERN zjistil únik ropy v potrubí zhruba 70 kilometrů od města Plock ve středním Polsku v úterý večer. Jižní větev ropovodu, která přivádí ropu i do České republiky, je v pořádku.

„Vše nasvědčuje přirozeným příčinám, únavě materiálu, prasklý úsek se bude samozřejmě prověřovat,“ řekl Mateusz Berger, který v kanceláři polského premiéra odpovídá za kritickou infrastrukturu.

„V tuto chvíli tedy nemáme žádné informace, které by ukazovaly na sabotáž,“ dodal.

Berger uvedl, že únik způsobila poměrně velká trhlina podél potrubí. Další podrobnosti odmítl uvést. Společnost PERN ve středu večer uvedla, že lokalizovala místo úniku a že první zjištění neukazují žádné známky zásahu třetích stran.

Polský premiér Mateusz Morawiecki ve středu v rozhovoru s veřejnoprávním rozhlasem řekl, že je příliš brzy na to, aby bylo možné říci, zda jde o náhodné poškození, nebo o únik způsobený sabotáží.

Ropovod Družba začíná v Rusku na východním břehu Volhy a v Bělorusku se dělí do dvou větví – severní vede do Polska a do Německa, jižní přes Ukrajinu do Maďarska, na Slovensko a do České republiky.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Reuters: Rusko čeká výrazný dopad nových sankcí na vývoz ropných produktů
17. leden 2023, 17:25
Novak: Příjmy ruského rozpočtu z ropy a plynu loni vzrostly o 28 procent
16. leden 2023, 09:08
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516