Domů
Ropa
Putin navrhuje prodloužit dohodu o snížení těžby ropy
Zdroj: Berardo62 / Flickr

Putin navrhuje prodloužit dohodu o snížení těžby ropy

Dohoda o snížení těžby ropy, kterou uzavřeli členové Organizace zemí vyvážejících ropu (OPEC) s několika dalšími producenty by mohla být prodloužena nejméně do konce roku 2018. Na energetickém fóru v Moskvě to včera řekl ruský prezident Vladimir Putin. Dohoda, jejímž cílem je dosáhnout vyšších cen suroviny, zatím platí do konce března příštího roku.

„Všichni mají zájem na stabilním trhu. Věřím, že to, na čem jsme se s organizací OPEC dohodli, je přínosné pro celou globální ekonomiku,“ řekl Putin na setkání, kterého se účastnilo i několik ministrů energetiky ze států OPEC.

„Pokud povedeme rozhovory o možném prodloužení dohody, mělo by to být alespoň do konce roku 2018,“ dodal ruský prezident, jehož citovala agentura Reuters.

Ostatní signatáři dohody, která stanovuje omezení těžby na 1,8 milionu barelů denně a která již byla jednou prodloužena, přitom dosud hovořili o dalším prodloužení pouze v řádu měsíců.

Severomořská ropa Brent se díky rostoucí poptávce v minulém týdnu prodávala za téměř 60 dolarů za barel, což je nejvyšší cena za více než dva roky.

Štítky:ropaRusko

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.