Domů
Ropa
Rijád a Moskva se dohodly na prodloužení těžebních škrtů

Rijád a Moskva se dohodly na prodloužení těžebních škrtů

Saúdská Arábie a Rusko se dohodly na prodloužení stávajících ropných těžebních škrtů o jeden měsíc. S odkazem na své zdroje z uskupení OPEC+, které sdružuje největší producentské státy, to dnes uvedla agentura Reuters.

„Jakákoli dohoda o prodloužení škrtů je podmíněna tím, že země, které v květnu neplnily stávající dohodu, prohloubí škrty v nadcházejících měsících, aby vykompenzovaly svou nadprodukci,“ uvedl jeden zdroj Reuters z Organizaci zemí vyvážejících ropu (OPEC).

Aby zvýšili ceny, které se drasticky propadly vinou poklesu poptávky způsobeného opatřeními na omezení šíření koronaviru, dohodli se členové OPEC a jeho spojenci včetně Ruska sdružení ve skupině OPEC+ v dubnu na rekordním snížení ropné těžby. V květnu a červnu tak přední producentské státy vytěží o 9,7 milionu barelů denně méně – to představuje zhruba deset procent celosvětové produkce.

V červenci se ale podle zdrojů Reuters s uvolněním dohodnutých opatření nepočítá. Saúdská Arábie, která je faktickým lídrem OPEC, se naopak snaží prodloužit stávající škrty do konce letošního roku. Rusko ale bylo zatím proti.

Ceny suroviny jsou i přes radikální snížení těžby na 40 procentech vzhledem k cenám na počátku tohoto roku. O dalším postupu by prostřednictvím videokonference měli členské státy OPEC a jejich spojenci debatovat tento čtvrtek. Termín nicméně zúčastnění oficiálně nepotvrdili.

vjn sva

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.