Domů
Ropa
Ropa: Rusko opět zvýšilo produkci, jednání o omezení produkce se nebrání
Zdroj: Dentons

Ropa: Rusko opět zvýšilo produkci, jednání o omezení produkce se nebrání

Podle zářijových dat o těžbě ropy Rusko opět atakuje rekordní úroveň. Dle agentury Bloomberg je dosavadní průměrná denní produkce ropy v září na úrovni 11,1 milionu barelů. Naopak na jednání ropného kartelu OPEC dle zdrojů agentury Reuters došlo k dohodě na omezení těžby černého zlata.

Rusko navýšilo svou produkci ropy v září oproti předchozímu měsíci průměrně o 0,4 milionu barelů denně. Aktuální těžba na úrovni 11,1 milionu barelů denně zároveň překonává i dosavadní lednové maximum 10,9 milionu barelů denně. Právě lednová produkce měla být ruským stropem pro těžbu, který byl navrhován při jarních neúspěšných rozhovorech největších producentů, jež měly stabilizovat cenu ropy.

Rusko a OPEC jednají o zmrazení těžby v Alžírsku

Další kolo jednání zemí OPEC a Ruska probíhá tento týden v Alžírsku. Dle zdrojů agentury Reuters byla dohoda na omezení produkce ropy dosažena v rámci kartelu OPEC. Limit těžby zemí sdružených v OPEC byl stanoven na 32,5 až 33 milionu barelů denně. Podrobnosti a kvóty pro jednotlivé státy OPEC budou stanoveny na listopadovém zasedání ve Vídni.

Také produkce OPEC se stejně jako ruská těžba pohybuje na svých maximech. V srpnu zaznamenal OPEC rekordních 33,24 milionu barelů denně.

Rusko se nebrání dohodě o zmrazení produkce ropy. Podle slov ruského ministra energetiky Alexandra Novaka bude země preferovat zastropování své těžby na úrovni co nejvíce odpovídající jeho aktuální produkci.

„Díváme se na jednotlivé možnosti a diskutujeme o nich s našimi partnery z OPEC, samozřejmě těžba na zářijové úrovni by nám vyhovovala nejvíce,“ prohlásil na toto téma Novak.

Rusko nyní těží ropu na nejvyšší úrovni od dob Sovětského svazu, kdy byla nejvyšší produkce ropy v roce 1987 právě na současné hodnotě 11,4 milionu barelů ropy denně.

Štítky:ropaRuskoOPEC
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.