Domů
Ropa
Rosněft' hlásí nárůst čtvrtletního zisku o 8,3 %

Rosněft' hlásí nárůst čtvrtletního zisku o 8,3 %

Čistý zisk největší ruské ropné společnosti Rosněfť v prvním čtvrtletí stoupl meziročně o 8,3 procenta na 13 miliard rublů (5,5 miliardy Kč). Společnosti pomohlo zvýšení těžby a cen ropy, avšak výsledky zaostaly za očekáváním analytiků kvůli silnému rublu.

Analytici v anketě agentury Reuters očekávali zisk až 22 miliard rublů. Tržby stouply o 34,5 procenta na 1,41 bilionu rublů. Hrubý provozní zisk (EBITDA) se zvýšil o 22 procent na 333 miliard rublů. Těžba ropy a plynových kondenzátů vzrostla o 13 procent na 4,62 milionu barelů denně.

„Prostředí zůstává obtížné. Pokračující nestabilita na komoditních trzích, zhodnocení rublu – toto vše ovlivnilo finanční výsledky společnosti,“ prohlásil generální ředitel Rosněfti Igor Sečin.

Ilustrační foto

Cena uralské ropy v rublech se meziročně zvýšila o 28 procent. Rosněfť však dodala, že posílení rublu mělo negativní dopad na její výkon. Silnější rubl sice pomohl snížit platby dluhu v zahraničních měnách, snížil však také příjmy z vývozu, napsala agentura Reuters.

Rosněfť je podle objemu rezerv největší ropnou firmou na světě obchodovanou na burze. Na celkové těžbě ropy v Rusku se podílí více než třetinou. Téměř 20 procent akcií vlastní britská ropná společnost BP, která je získala díky prodeji svého podílu v podniku TNK-BP Rosněfti v roce 2013.

Štítky:ropaRusko

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.