Domů
Ropa
Skotská vláda nepodpoří těžbu ropy a plynu metodou frakování

Skotská vláda nepodpoří těžbu ropy a plynu metodou frakování

Skotsko nebude podporovat těžbu ropy a plynu metodou frakování a prodlouží moratorium z roku 2015. Dnes to ve skotském parlamentu prohlásil ministr energetiky Paul Wheelhouse. Proti tomuto způsobu těžby se postavili ekologové a veřejné mínění.

Zprávu z Edinburghu přivítaly ekologické organizace Greenpeace a Přátelé Země a uvedly, že skotská vláda se vydala cestou čisté energie. Ústřední britská vláda v Londýně vedená Konzervativní stranou premiérky Theresy Mayové frakování podporuje. Opoziční labouristé chtějí techniku v případě svého zvolení zakázat.

Frakování kritizují ekologové a obyvatelé oblastí, kde se o jeho spuštění uvažuje. Podle ekologů způsobuje na příklad znečištění vodní hladiny.

„Vláda Skotské národní strany (SNP) jde cestou čisté energie, kterou lidé chtějí. Konzervativní vláda ve Westminsteru je nyní s podporou frakování osamělá a vypadá, že je opravdu izolovaná,“ řekla agentuře Reuters Elisabeth Whitebreadová z britské pobočky organizace Greenpeace.

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.