Domů
Ropa
Skotská vláda nepodpoří těžbu ropy a plynu metodou frakování

Skotská vláda nepodpoří těžbu ropy a plynu metodou frakování

Skotsko nebude podporovat těžbu ropy a plynu metodou frakování a prodlouží moratorium z roku 2015. Dnes to ve skotském parlamentu prohlásil ministr energetiky Paul Wheelhouse. Proti tomuto způsobu těžby se postavili ekologové a veřejné mínění.

Zprávu z Edinburghu přivítaly ekologické organizace Greenpeace a Přátelé Země a uvedly, že skotská vláda se vydala cestou čisté energie. Ústřední britská vláda v Londýně vedená Konzervativní stranou premiérky Theresy Mayové frakování podporuje. Opoziční labouristé chtějí techniku v případě svého zvolení zakázat.

Frakování kritizují ekologové a obyvatelé oblastí, kde se o jeho spuštění uvažuje. Podle ekologů způsobuje na příklad znečištění vodní hladiny.

„Vláda Skotské národní strany (SNP) jde cestou čisté energie, kterou lidé chtějí. Konzervativní vláda ve Westminsteru je nyní s podporou frakování osamělá a vypadá, že je opravdu izolovaná,“ řekla agentuře Reuters Elisabeth Whitebreadová z britské pobočky organizace Greenpeace.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.