Domů
Ropa
Transněft: Ropa pro Evropu byla kontaminována úmyslně

Transněft: Ropa pro Evropu byla kontaminována úmyslně

Kontaminovaná ropa, která se dostala ropovodem Družba do Evropy, byla záměrně kontaminována v soukromém terminálu, zní od ruského Transněftu, operátora ropovodu.

Ropa byla kontaminována v terminálu Samaratransneft, který přijímá ropu od několika menších producentů, uvedla ruská agentura TASS citující mluvčího společnosti Transněft Igora Demina.

„Ruské orgány činné v trestním řízení zahájily trestní řízení z důvodu znečištění ropy. První výsledky naznačují, že znečištění bylo úmyslným aktem. Nyní probíhá vyšetřování v kancelářských prostorách několika menších soukromých společností sídlících na Samaře za účelem objasnění jejich role v tomto incidentu,“ prohlásil Demin.

Problém napjal vztahy mezi Moskvou a Minskem, jelikož Bělorusko bylo prvním státem, který reportoval problémy s kvalitou ropy, a to již v polovině dubna.

Součástí zprávy bylo rovněž varování, že zhoršená kvalita ropy může způsobit škody na zařízení rafinérií. Ropa byla kontaminována organickým chloridem, látkou používanou pro zvýšení produkce ropy, která je ovšem ve vysokých dávkách nebezpečná právě pro rafinérská zařízení. Zjištěné množství značně překračovalo přípustné hodnoty.

Plné obnovení provozu ropovodu si vyžádá několik měsíců

V pátek vedlo Rusko rozhovory s Ukrajinou, Polskem a Běloruskem o kontaminované ropě. Z nich vyplynulo, že Rusko očekává znovuobnovení dodávek ropy ve standardním režimu do dvou týdnů.

Dnes ovšem běloruská společnost Belneftekhim uvedla, že plné obnovení ropovodu si vyžádá několik měsíců tvrdé práce.

Komentáře

(38)

Petr

1. květen 2019, 02:05

Je uz jedno kdo co rika

Michal

1. květen 2019, 09:12

Rus může povídat co chce. My co jej známe jaxvý boty víme, že za tim asi nebude to, co se nám snaží namluvit. Na to blufování skočí leda tak proruskej rudokožec obecný, popř. rusofil blažený.

Sachr

1. květen 2019, 09:37

Proč za vším hledat nějakou senzaci, nebo konspiraci? Prostě nebyl dodržen technologický postup při těžbě, někdo si řekl "raději víc než míň", takže obyčejnej šlendrián a bordel. To je takový obecný povahový rys některých národů.

Pavel

1. květen 2019, 10:24

ano ano a také polska německa francie rakouska ......... náhražky v potravinách kurvítka v přístrojích nedodržování technických norem a předpisů ...... a v podstatě je to stejné všech státech kde vládnou prachy

PPP

1. květen 2019, 10:49

Ale to je dobře, že vládnou prachy. že to tak je, vadí jen těm neschopným co je neumí vydělat a neumí kapitalizmus využít!

Ferda

1. květen 2019, 11:01

A ještě nějakou konspirační teorii bych prosil Pavlíku...

Jaroslav Skála

1. květen 2019, 21:10

Ferda Co je na tom za konspiraci? Vždyť je to dávno potvrzeny fakt,jak ty potraviny tak to ze výrobky jsou dělány tak ze se nedlouho po zaruce porouchaji a ještě jsou dělány,tak že se již nedají opravit(lisování atd)a pak se jiz nevyplatí oprava,protože musí koupit celé nové a již se to nevyplatí, tak šup kup si nový! To je ekologie.. Pokrok.. :-D

Petr

1. květen 2019, 14:54

No jasně, samé náhodné náhody, co se běžně dějí jednou za generaci se nám seřezují přesně před před evropskými volbami v době, kdy se Západ nachází v nějvětší krizi minimálně od roku 1968.

A o demonstracích Žlutých vest organizovaných přez faceboook, požáru nejsvatější kulturní stavby ve Francii, a zatknutí CEO Renaultu v USA okupovaném Japonsku taky nemá CIA ani tucha :)

JAROSLAV ŠAFR

1. květen 2019, 10:28

Kapitalismus je všude stejný ......

P.B.

1. květen 2019, 10:47

No jestli to budou vyšetřovat zas.aní rusáci tak již předem lze konstatovat - (jak říká klasik)

"Z východu nikdy nic rozumného nepřišlo..."

petr

1. květen 2019, 11:20

Troufám si tvrdit, že jde jen o odpověď Ivana na nesmyslné sankce USA a jejich patolízalů proti Rusku. Odpověď není problém poslat prostřednictvím nastrčené soukromé firmy.Tato odpověď jasně ukázala že Putin ani nemusí zavřít kohouty, stačí kontaminace a Evropa je v čokodírce. Co s kontaminovanou ropou? Nezbývá nic než ji odebrat a spálit v elektrárenském , nebo teplárenském kotlu. Než to vše vyteče tak to bude dlouho trvat. Průtok rourou je velmi pomalý a je třeba vypustit ropu z potrubí o délce několik set km

Ozzy

1. květen 2019, 12:42

Milý Petře, délka tohoto ropovodu není měřena na stovky, ale na tisíce km. Naše závislost na Ivanovi je dnes naštěstí jen dočasným stavem. Pokud by chtěl Ivánek ropu zavírat tak mu nic nebrání. Ale jak přežije Ivánek bez ropy neví ani sám Ivánek????

Bloud

1. květen 2019, 18:13

Ty blboune Ivánek otočí kormidlo na jih a Čína sežere všechno.

frank

1. květen 2019, 12:50

To je ale blábol :) Sankce nejlépe naruší Ivan tím, že si na několik měsíců omezí stabilní zdroj příjmů :D.

Navíc tím patolízalům z Běloruska zatne tipec :)

Pavel P

1. květen 2019, 18:20

Jo, přesně! Proč by si Putin dělal problémy tím, že by zavřel kohoutky? Stačí sem poslat nepoužitelné sr.čky a je to vyřešené - ropa teče dle dohod, ale že je nepoužitelná je druhá věc.

Pavel Holík

1. květen 2019, 12:59

Není to tak dávno, co Rusko tvrdilo, že na Ukrajině nejsou jejich zelení mužíčci a nakonec vše bylo jinak :-). Nelze věřit Putinovi - bývalému důstojníkovi tajných služeb. Možná, že se jenom Putin potřebuje zase zbavit nějakého oponenta - podnikatele s ropou - Chodorovského č.2. A proto tu máme tu "sabotáž"

stefan

1. květen 2019, 14:23

V....É.Konečně pochopte, kdo koho sankcionuje a vyhráža se atomem a sankcema viz.(Sever.Korea),pokud bude případně bránit svoji zem i atomem

My(AMÍCI -nadnárod),máme svůj atom a na ten nám nesahejte (viz ÍRAN).

My jsme západní demokracie a ne Vaše demokracie (viz INDIÁNI)!

HOVGH domluvil jsem .BAF!!!

Josef Vojtíšek

1. květen 2019, 16:03

Jestli jste si nevšimli, tak asi před třemi týdny vrátila Čína a Japonsko znečištěnou ropu do USA a další várka té ropy je prý na cestě v tankeru do Polska. Takže pro uSSáky je nutností, aby se podobná "nehoda" stala i druhý straně, aby náhodou někdo neodřekl zakázku od US (na rozdíl od Číny polákům něco takovýho nedovolej).

Milan Vaněček

1. květen 2019, 19:03

Jestli je to opravdu tak, tak to může být buď souběh náhod (s pravděpodobností 1 ku milionu) nebo pokračování proxy války, tentokrát už ne jen pomocí internetu.

Carlos

1. květen 2019, 21:33

Já bych v tom viděl něco jiného, trošku, snahu o zestátnění nějakých soukromých společností co tam těží, pokud jsem to dobře pochopil, tak do daného uzlu dodávají ropu menší nezávislé společnosti, tato "nehoda" může být záminkou pro převod pod GAZPROM, nebo k tomu se někoho zbavit.

jirka

1. květen 2019, 18:16

I když se výklad o čemkoli tváří čistějším než křištˇál,ale lze o něm nalézt,že by se mohlo jednat o lumpárnu,tak lumpárna to je skutečně.

Loudil

1. květen 2019, 22:20

Asi 70 % příjmů Ruska pochází z exportu ropy a plynu. Byli by sami proti sobě, kdyby ji Evropě kontaminovali úmyslně. Dle mého soudu tipuji budˇ konkurenční boj menších společností = snaha poškodit soupeře /tady se úmysl mohl stát/ a nebo neúmyslné nedodržení technologického postupu těžby. Žádné zázraky bych v tom nehledal.

Bohuslav.

30. duben 2019, 22:20

Pokud byla kontaminována umyslně, tak to určitě bude prošetřeno a zbejvá se zeptat, komu by ta kontaminace prospěla. Kdo není uplně hloupej, tak se dovtípí. Jo a viníky mají postavit ke zdi a zastřelit.

PPP

1. květen 2019, 10:53

No samozřejmě! Tak co s váma dělat, když se nechcete toho Ruska vzdát dobrovolně. Bude to muset bolet. Jestli je to tak, tam to bych Amíkům tleskal! To by byl sestřel. Ale obávám se, že jento jen technická chyba...Ale samozřejmě USA už pozřetí za století zachraňuje pitomé Evropny před sebevraždou. Je to smutný, že to tak musí být, že to bez USA tady prostě nikdy nezvládneme. Zvlášť střední Evropa...

Jaroslav Skála

1. květen 2019, 21:01

Tak to je opravdu komentář, Vy musíte byt hodně studovaný, protože tohle by někoho jen tak nenapadlo.. Amerika zachránila Evropu :-D a kdy?

Thomas

1. květen 2019, 12:46

To jsem teda Bohuslave asi úplně hloupej, protože komu kontaminace prospěje, jsem se fakt nedovtípil. Rusko nutně potřebuje valuty a státy odebírající ropu jsou na ní též závislé. Zdá se, že do problému vidíš mnohem více...

Antonín Lopatka

1. květen 2019, 19:42

Tak komu to může prospět?

Ukrajina - té prospěje cokoli, co poškodí Rusko

USA - Snaha o zlikvidování Northstream II

Tomas

8. květen 2019, 19:48

Osobně bych tipoval akci FSB.

Účel byl podle mě poukázat na potřebu dalšího ropovodu (Northstream).

milan

1. květen 2019, 19:09

Plně souhlasím.Jen ať to veřejnost ví.

Míra

30. duben 2019, 23:40

Jo, jo. Určitě nějaký hnusný USSÁk s vrtačkou, co? To známe. Taky nám jistě Rusáci brzy ukáží krásně ostré satelitní snímky, jak se s tou vrtačkou plíží vysokou trávou. Co?

No, tak jsme se zasmáli tuposti ruských trollů, a teď vážně. Ony chloridy, které znečistili ropu se používají k navýšení těžby. Je tedy jasné, že se tam dostaly při těžbě samotné. Co z toho plyne? V Rusku se těží ropa na samé hranici možností, protože potřebují každý, každičký Dolar!

Němec

1. květen 2019, 07:49

hele Míro asi jste špatně četl ta ropa nebyla znečištěna v Rusku ale až v Bělorusku,dolary nepotřebují mají rublíky a zlato

Lada

1. květen 2019, 08:32

Samara je v Bělorusku? To ji tam přenesli andělé? Podívej se do mapy Ruska.

Karel

1. květen 2019, 08:35

Hele Němec, číst byste se měl naučit spíš vy. Ropa byla znečištěna už v Rusku. Bělorusové na to jako první přišli. Jsou první na trase ropovodu.

prochor

1. květen 2019, 21:15

Tedy nevím od kdy je Samara v Bělorusku... Evidentně jste to vy, kdo to špatně četl.

Čech

1. květen 2019, 23:00

Samara je v Rusku a tam došlo ke znečištění. Píše se to v článku.

Pavel Novák

1. květen 2019, 12:48

Jasánku Jasánku, chce to používat hlavu. miluju tyhle svazáky ať už jsou na jakékoli straně, mají jednoduchý život. Dřív brali rozumy z východu, (omezeně), dneska ze západu(neomezeně). Dávám přednost selskému rozumu a tak dávám přednost rčení normálních Američanů - když nevíš, sleduj peníze.

Pavel Ovčáček

1. květen 2019, 21:24

Dohady. A urážky. Bordel je všude a stále.

Martin

4. květen 2019, 11:08

To může napsat je dement s YQ 30 !!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.