Domů
Ropa
Ve Velké Británii navrhují povolení těžby z břidlic pod národními parky

Ve Velké Británii navrhují povolení těžby z břidlic pod národními parky

Britská vláda zveřejnila ve čtvrtek nový návrh legislativy týkající se omezení těžby ropy a zemního plynu z břidlic tzv. frakováním. Z návrhu vyplývá, že těžba bude povolena pod národními parky, a to v hloubce větší než 1 200 metrů. Vrty ovšem nesmějí být provedeny na území národního parku.

Návrh zákona se okamžitě setkal s vlnou kritiky. „Je šokující, že vláda dala zelenou frakování pod národními parky,“ řekla Rose Dickinson z iniciativy Přátelé země. „Při zastavení frakování ve Skotsku a Walesu kvůli vysokému riziku, zákazu ve státě New York kvůli významnému ohrožování lidského zdraví, opuštění ve většině jihovýchodní Anglie a nyní odmítnutí v Lancashiru je jasné, že kdekoliv je frakování navrženo, je obrovský odpor.“

Navzdory podpoře od vlády premiéra Davida Camerona bylo několikrát těžařům zabráněno v pokusech o frakování ve Velké Británii právě kvůli silnému odporu místního obyvatelstva proti technice těžby, která spočívá ve vhánění směsi vody, písku a chemikálií do podzemních útvarů za účelem uvolnění ropy a zemního plynu.

Těžba z břidlic má zajistit energetickou bezpečnost

„Potřebujeme více bezpečných domácích energetických surovin a břidličný plyn a ropa hrají v této snaze důležitou roli. Je mnohem lepší využívat toho, co máme na našem území, než se spoléhat na volatilní import ze zahraničí,“ řekla k návrhu Andrea Leadsom z Ministerstva energetiky a klimatických změn.

„Velká Británie byla vždy mezi nejlepšími na světě, co se týče ochrany životního prostředí při rozvoji průmyslu.“ 

Andrea Leadsom dále sdělila, že nabyté zkušenosti budou využity při bezpečném rozvoji „břidlicového“ odvětví, které vytvoří mnoho pracovních míst a zajistí lepší energetickou bezpečnost.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.