11. prosinec 2025
Venezuelský parlament schválil v prvním čtení zákon o reformě ropného sektoru

Venezuelský parlament včera v prvním čtení schválil zákon, který zcela otevírá těžbu ropy soukromému sektoru. Informovala o tom agentura AFP.
Venezuela disponuje největšími zásobami ropy na planetě. Těžba ropy byla dosud výhradně v rukou státu nebo smíšených podniků, v nichž měl stát většinový podíl.

Zdroj: Pixabay
Nový zákon stanoví, že "soukromé společnosti se sídlem ve Venezuele" budou moci začít těžit po podpisu příslušných smluv.
Tato významná reforma, kterou ještě musí venezuelské Národní shromáždění schválit ve druhém čtení, přichází tři týdny poté, co americké speciální síly zajaly a do USA unesly autoritářského prezidenta Nicoláse Madura. Prozatímní prezidentkou země se následně stala viceprezidentka Delcy Rodríguezová.
Mohlo by vás zajímat
24. prosinec 2025
2. leden 2026
6. leden 2026
7. leden 2026
7. leden 2026
17. leden 2026
19. leden 2026








Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.