Domů
Ropa
Zisk BP i přes pokles překonal očekávání, společnost zahajuje nějvětší počet projektů

Zisk BP i přes pokles překonal očekávání, společnost zahajuje nějvětší počet projektů

Ropa
Bez komentáře
1. srpen 2017, 14:23
ČTK

Britská ropná společnost BP v letošním druhém čtvrtletí snížila zisk o pět procent kvůli ztrátám ze zrušeného projektu prospekce ropy v Angole. I tak její zisk překonal očekávání. Firma zahájila nové projekty a její produkce ropy a zemního plynu prudce stoupla, píše agentura Reuters.

Základní zisk společnosti se ve druhém čtvrtletí snížil na 684 milionů dolarů (přes 15 miliard Kč) ze 720 milionů dolarů před rokem a 1,51 miliardy dolarů v prvních třech měsících 2017. Analytici oslovení agenturou Reuters nicméně očekávali zisk na úrovni 500 milionů dolarů.

Ilustrační foto

Na výsledcích firmy se podepsal odpis 750 milionů dolarů pramenící z rozhodnutí BP vzdát se 50procentního podílu na prospekci zemního plynu v nalezišti v angolských pobřežních vodách, protože ho neshledala komerčně atraktivním.

V produkci ropy i zemního plynu BP letos zahajuje sedm projektů, což je největší roční počet v historii firmy. Některé z nich už přinesly ovoce, a tak těžba BP ve čtvrtletí meziročně vzrostla o 9,9 procenta na 2,43 milionu barelů ropného ekvivalentu denně.

Potřebujete být v obraze ohledně ropy?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti ropy a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Ceny ropy po zprávě o zásobách v USA klesají
18. květen 2022, 17:30
Náhrada za ruskou ropu: Vídeň podpoří rozšíření ropovodu vedoucího do Česka
17. květen 2022, 13:36
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se