Domů
Ropa
Zisk BP se loni díky vyšší těžbě více než zdvojnásobil

Zisk BP se loni díky vyšší těžbě více než zdvojnásobil

Zisk ropné společnosti BP se v loňském roce více než zdvojnásobil na 6,2 miliardy dolarů (126 miliard Kč). Firmě pomohla vyšší těžba ropy a plynu díky novým projektům a růst v divizi zpracování a prodeje ropy. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

„2017 byl jedním z nejsilnějších roků v poslední historii BP,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Bob Dudley.

„Vstupujeme do druhého roku našeho pětiletého plánu se skutečnou hybnou silou, stále více přesvědčeni, že můžeme pokračovat ve vykazování růstu.“

Těžba se v loňském roce zvýšila o 12 procent na 2,47 milionu barelů denně.

Firma loni zahájila těžbu na sedmi nových polích s ropou a plynem. Letos je připravena spustit pět dalších projektů, včetně projektů v Egyptě, Ázerbájdžánu a Severním moři. Do roku 2020 by se těžba díky tomu měla zvýšit o 800.000 barelů denně, převážně plynu.

BP současně oznámila, že plánuje koupit zpět vlastní akcie za 1,6 miliardy USD. Stala se tak první velkou evropskou ropnou a plynárenskou firmou, která obnovila zpětný odkup vlastních akcií.

Zpráva je jasným signálem toho, že se firmě začíná dařit po třech letech poklesu cen ropy a po problémech souvisejících s únikem ropy po výbuchu na ropné plošině Deepwater Horizon v roce 2010, napsala agentura Reuters.

Štítky:ropaBP

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.