Domů
Ropa
Zisk BP se loni díky vyšší těžbě více než zdvojnásobil

Zisk BP se loni díky vyšší těžbě více než zdvojnásobil

Zisk ropné společnosti BP se v loňském roce více než zdvojnásobil na 6,2 miliardy dolarů (126 miliard Kč). Firmě pomohla vyšší těžba ropy a plynu díky novým projektům a růst v divizi zpracování a prodeje ropy. Vyplývá to z dnešního prohlášení firmy.

„2017 byl jedním z nejsilnějších roků v poslední historii BP,“ uvedl v prohlášení generální ředitel Bob Dudley.

„Vstupujeme do druhého roku našeho pětiletého plánu se skutečnou hybnou silou, stále více přesvědčeni, že můžeme pokračovat ve vykazování růstu.“

Těžba se v loňském roce zvýšila o 12 procent na 2,47 milionu barelů denně.

Firma loni zahájila těžbu na sedmi nových polích s ropou a plynem. Letos je připravena spustit pět dalších projektů, včetně projektů v Egyptě, Ázerbájdžánu a Severním moři. Do roku 2020 by se těžba díky tomu měla zvýšit o 800.000 barelů denně, převážně plynu.

BP současně oznámila, že plánuje koupit zpět vlastní akcie za 1,6 miliardy USD. Stala se tak první velkou evropskou ropnou a plynárenskou firmou, která obnovila zpětný odkup vlastních akcií.

Zpráva je jasným signálem toho, že se firmě začíná dařit po třech letech poklesu cen ropy a po problémech souvisejících s únikem ropy po výbuchu na ropné plošině Deepwater Horizon v roce 2010, napsala agentura Reuters.

Štítky:ropaBP
Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.