Domů
Rychlé zprávy
BP bude kupovat letecké palivo vyrobené z komunálního dopadu

BP bude kupovat letecké palivo vyrobené z komunálního dopadu

Britská těžební společnost British Petroleum (BP) bude investovat 30 milionů amerických dolarů do společnosti Fulcrum BioEnergy Inc., která vyrábí letecké biopalivo z komunálního odpadu. Nové partnerství má za cíl snížit znečištění ovzduší, které produkuje letecký průmysl.

Společnost BP podepsala smlouvu, kde se zavazuje do společnosti Fulcrum BioEnergy investovat celkem 30 milionů dolarů do výzkumu a produkce leteckého biopaliva vyrobeného z komunálního odpadu. Dále se zavázala během dalších 10 let koupit od této společnosti celkem 500 milionů galonů (1,9 miliardy litrů) leteckého biopaliva ze severoamerických závodů Fulcrum. BP bude biopalivo distribuovat prostřednictvím své společnosti Air BP Ltd., která ročně prodá celkem 7 miliard galonů leteckého paliva.

Podíl biopaliv v letectví je na vzestupu

„Máme hluboké porozumění k problémům našich zákazníků, kteří se snaží dosáhnout nížší uhlíkové stopy. Zabezpečení tohoto zdroje pomáhá zajistit budoucí konkurenceschopnost Air BP a upevnit naši pozici v tomto odvětví“, uvedl Jon Platt, ředitel Air BP.

Dohoda s Air BP je celkem již čtvrtá strategická dohoda o spolupráci, kterou společnost Fulcrum uzavřela. Podobnou dohodu o výzkumu a dodávkách biopaliva uzavřela s United Airlines Inc., Waste Management Inc. a Cathay Pacific Airways Ltd.

„Vstup do tohoto strategického partnerství s globální společností těžící ropu a zemní plyn zvyšuje hodnotu společnosti Fulcrum a její technologie pro zpracování odpadu na palivo (Waste-to-fuel)“, řekl James E. Macias, ředitel Fulcrum.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.