ČEZ Distribuce investuje do rozvoje sítí v regionu České Lípy 42 mil. Kč

24. říjen 2017, 21:02
DomůRychlé zprávyČEZ Distribuce investuje do rozvoje sítí v regionu České Lípy 42 mil. Kč

Investice za více než 42 milionů korun do zkvalitnění dodávek elektrické energie zahájila v České Lípě společnost ČEZ Distribuce. Firma tak reaguje na rostoucí poptávku v regionu. Investice zajistí kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a umožní rozvoj regionu, a to nejen bytové a rodinné výstavby, ale také rozvoj průmyslových zón. ČTK to dnes řekla mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová. Firma postupně vymění kabelové vedení vysokého napětí za nové a celou soustavu posílí.

Práce začaly v září a trvat by měly rok.

„Jedná se o soubor osmi staveb. Jelikož se jedná o opravdu rozsáhlé práce, koordinace probíhá také ve spolupráci s městem Česká Lípa,“ řekla Holingerová.

Nyní se podle ní pracuje v centru města v okolí hlavního českolipského náměstí T.G.Masaryka. Výkopové práce v této oblasti by měly být hotové do konce roku.

„Ostatní práce na výměně technologií budou pokračovat v roce 2018. Avšak s minimálním omezením a zásahem do komunikací,“ dodala mluvčí ČEZ.

Ilustrační foto

Ještě letos začnou práce také v Moskevské ulici a v okolí řeky Ploučnice, kde je ČEZ zkoordinuje s plánovanou výstavbou plaveckého areálu u zimního stadionu a také s plánovanou obnovou Moskevské ulice. Pracovat se tam podle mluvčí bude i příští rok, stejně jako v Dubické ulici, kde také začnou práce ještě letos. V příštím roce se počítá s výměnou kabelového vedení vysokého a nízkého napětí na Slovance.

„Kromě výkopových prací budou probíhat stavební a technické úpravy v jednotlivých trafostanicích,“ doplnila Holingerová.

Při výměně kabelového vedení i při rekonstrukci stanic bude podle mluvčí ČEZ zajištěn postup s minimálním přerušením dodávky elektrické energie.

„Z velké části budou probíhat bez omezení odběratelů. V případech, kdy nebude možné z provozního hlediska zaručit dodávku energie na dobu nezbytně nutnou, budou dotčené subjekty v zákonné lhůtě informovány o odstávce,“ dodala Holingerová.