Domů
Rychlé zprávy
ČEZ Distribuce investuje do rozvoje sítí v regionu České Lípy 42 mil. Kč

ČEZ Distribuce investuje do rozvoje sítí v regionu České Lípy 42 mil. Kč

Investice za více než 42 milionů korun do zkvalitnění dodávek elektrické energie zahájila v České Lípě společnost ČEZ Distribuce. Firma tak reaguje na rostoucí poptávku v regionu. Investice zajistí kvalitní a spolehlivé dodávky elektřiny a umožní rozvoj regionu, a to nejen bytové a rodinné výstavby, ale také rozvoj průmyslových zón. ČTK to dnes řekla mluvčí skupiny ČEZ pro severní Čechy Soňa Holingerová. Firma postupně vymění kabelové vedení vysokého napětí za nové a celou soustavu posílí.

Práce začaly v září a trvat by měly rok.

„Jedná se o soubor osmi staveb. Jelikož se jedná o opravdu rozsáhlé práce, koordinace probíhá také ve spolupráci s městem Česká Lípa,“ řekla Holingerová.

Nyní se podle ní pracuje v centru města v okolí hlavního českolipského náměstí T.G.Masaryka. Výkopové práce v této oblasti by měly být hotové do konce roku.

„Ostatní práce na výměně technologií budou pokračovat v roce 2018. Avšak s minimálním omezením a zásahem do komunikací,“ dodala mluvčí ČEZ.

Ilustrační foto

Ještě letos začnou práce také v Moskevské ulici a v okolí řeky Ploučnice, kde je ČEZ zkoordinuje s plánovanou výstavbou plaveckého areálu u zimního stadionu a také s plánovanou obnovou Moskevské ulice. Pracovat se tam podle mluvčí bude i příští rok, stejně jako v Dubické ulici, kde také začnou práce ještě letos. V příštím roce se počítá s výměnou kabelového vedení vysokého a nízkého napětí na Slovance.

„Kromě výkopových prací budou probíhat stavební a technické úpravy v jednotlivých trafostanicích,“ doplnila Holingerová.

Při výměně kabelového vedení i při rekonstrukci stanic bude podle mluvčí ČEZ zajištěn postup s minimálním přerušením dodávky elektrické energie.

„Z velké části budou probíhat bez omezení odběratelů. V případech, kdy nebude možné z provozního hlediska zaručit dodávku energie na dobu nezbytně nutnou, budou dotčené subjekty v zákonné lhůtě informovány o odstávce,“ dodala Holingerová.

Komentáře

(1)

energetik

25. říjen 2017, 07:41

A kolik na této investici ČEZ vydělá? Mám zkušenost že když "ČEZ dělá (investici)" přípojku k domu za cca 30 tisíc Kč tak si od ERŮ nechá uznat náklady za cca 90 tisíc Kč. Ve stejném duchu to tedy očekávám i zde, otázka je jen jestli těch 42 milionů korun jsou skutečné náklady nebo to co bude ČEZu přiznáno ERÚ a proplaceno z regulačních poplatků.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.