Domů
Rychlé zprávy
Chebská spalovna se vrací k posouzení na ašský stavební úřad
Skládkování- jeden z možných způsobů zpracování odpadu.

Chebská spalovna se vrací k posouzení na ašský stavební úřad

Rychlé zprávy
Bez komentáře
14. listopad 2016, 16:30
ČTK

Územní řízení projektu chebské spalovny odpadů se vrací k posuzování na ašskou radnici. Dva roky trvalo, než se úřady vypořádaly s námitkami proti podjatosti. Podle starosty Chebu Petra Navrátila (ČSSD) by mělo ministerstvo pro místní rozvoj nastavit jasná pravidla, jak takové obstrukce řešit. Řekl to dnes ČTK.

Závod na energetické využití odpadu (ZEVO) chce v Chebu postavit společnost Terea, v níž má město 50procentní podíl. Zatím ale spis putoval od jednoho úřadu k druhému.

„V listopadu 2014 začala Terea projednávat územní řízení. Od té doby se táhne problém prokazování podjatosti úřadu, nejdříve v Chebu, pak v Aši, pak se změnila legislativa a spis šel do Františkových Lázní, pak znovu do Aše,“ řekl Navrátil.

Nyní ministerstvo rozhodlo, že stavební úřad v Aši podjatý není. Podle Navrátila jde o selhání ministerstva.

„Mělo by jasně upravit, kdy úřad podjatý je a kdy není, aby se to nemuselo takto dlouho řešit,“ míní starosta Chebu.

Proti spalovně protestuje část obyvatel Chebu, město naopak od stavby spalovny čeká nižší náklady na likvidaci odpadu a snížení ceny tepla.

Jenže ke stavebnímu povolení je ještě dlouhá cesta. I kdyby ZEVO prošlo územním řízením, další schvalovací proces je čeká při žádosti o stavební povolení. I jeho získání pak může trvat léta.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se