Lightsource BP přebírá výstavbu solární farmy ve Španělsku

DomůRychlé zprávyLightsource BP přebírá výstavbu solární farmy ve Španělsku

Španělsko se vydalo na dlouhou cestu k masivnímu využívání obnovitelných zdrojů. Od roku 2019 intenzivně staví fotovoltaické elektrárny a do roku 2030 plánuje dosáhnout téměř 40 GW instalovaného výkonu ve fotovoltaických systémech.

Další krok na cestě k transformaci energetického systému byl učiněn developerem solárních elektráren, společností Lightsource BP. Ta získala zakázku výstavby solární elektrárny o výkonu 100 MW ve španělském Teruelu.

Společnost Lightsource BP, která již nyní provozuje dvě solární elektrárny v lokalitách Calamocha a Cuevas, tak získala další lokalitu.

Projekt v pokročilé fázi příprav byl koupen od společnosti Forestalia za prozatím nezveřejněnou cenu. Podle prodejní smlouvy budou obě společnosti spolupracovat při dalších činnostech, dokud nebudou známy konečné náklady. Poté započne samotná výstavba zařízení.

Španělská fotovoltaická elektrárna La Solanilla dokáže zásobit elektřinou až 35 000 domovů
Španělská fotovoltaická elektrárna La Solanilla

Předpokládá se, že samotná výstavba vytvoří přibližně 300 pracovních pozic. Po výstavbě bude v lokalitě elektrárny pracovat personál správy a údržby elektrárny. Informace o dalších pracovních pozicích budou doplněny v dalším stádiu výstavby.

Partnerství společností Forestalia a Lightsource BP přineslo ovoce již v minulosti, kdy společnosti spolupracovaly na výstavbě solární elektrárny v Zaragoze o výkonu 250 MW. Ta je nyní v závěrečné fázi výstavby a její plný provoz se očekává do konce roku 2020.

„Jedná se o velice vzrušující pokračování našeho společného partnerství se společností Forestalia. Společně postavíme elektrárnu dodávající dalších 100 MW elektrických do španělské rozvodné sítě,“ uvedla Generální ředitelka společnosti Lightsource BP, Kareen Boutonnat.

Spolupráce s místními společnostmi je součástí klíčového finančního modelu společnosti Lightsource BP.

„Díky tomu bude náš výzkum rozšířen mnohem rychleji. Dosáhneme tak možnosti stavět na opravdu skvělé práci, která je zajišťována místními společnostmi a pracovníky,“ dodala.

„Tato nová dohoda se společností Lightsource BP zaručuje velice důležité investice pro provincii Teruel. Zařízení vytvoří volné pracovní pozice v oblasti, která potřebuje příležitosti pro budoucí zítřky,“ dodal Prezident společnosti Forestalia, Fernando Samper.

Výstavba fotovoltaických elektráren ve španělsku
Výstavba fotovoltaických elektráren ve španělsku Zdroj: evwind.es

Rok 2020 je pro španělskou energetiku významný. Fotovoltaické elektrárny ve Španělsku stále boří rekordy jak výroby, tak instalovaného výkonu. Trend růstu výkonu z využívání solární energie začal již v červnu 2019, kdy bylo během jednoho měsíce instalováno více fotovoltaických panelů, než v posledních 7 letech.