Uhlíková neutralita je jedním z témat Česko-slovenského energetického fóra!
Uhlíková neutralita: pouze jedna z mnoha změn ovlivňující současnou energetiku
V energetice se stále něco děje.
Tolik změn a plánů, které soutěží o naši pozornost.
Tolik výzev i možností.
Abychom měli jasno, oslovili jsme ty nejlepší v oboru a pozvali je do Olomouce!
24.-25. listopadu 2020 se v prostorách hotelu NH Collection Olomouc Congress potkají ty největší špičky energetiky z České a Slovenské republiky. Diskutovat budou o budoucnosti jádra jako nástroje k dosažení uhlíkové neutrality, o takzvané nové energetice a výzvách, které s sebou přinesla či do budoucna přinese. Přednášející se s Vámi podělí o zkušenosti se zavedením výkupce elektřiny z OZE na Slovensku a v neposlední řadě se dozvíte, co je nového na poli evropského jednotného trhu s elektřinou.
Celou konferencí Vás opět provedou čtyři moderátoři, kteří ve svých blocích představí celkem více než 30 odborníků. Svou účast již potvrdili například Karol Galek, poslanec Národní rady Slovenské republiky, Zuzana Krejčiříková, ředitelka Public Affairs v ČEZ, a. s., Michal Pokorný, člen představenstva SEPS, a. s., Kamil Čermák, předseda představenstva ČEZ ESCO, Aleš Tomec, předseda představenstva OTE, a. s., a další.
Neodmyslitelnou součástí fóra je společenský večer. Tentokrát se můžete těšit na networking v Pevnosti poznání, interaktivním muzeu vědy Univerzity Palackého v Olomouci!
Česko-slovenské energetické fórum – to je setkání profesionálů, platforma pro výměnu názorů a diskuzi napříč celým energetickým spektrem. Zaregistrujte se včas na www.cskonference.cz a www.cskonferencia.sk!
Mohlo by vás zajímat:
Energetik, který neprohlásí klimatickou neutralitu za bláznovství, je sám bláznem.
Je děsné číst výplody mnoha tzv. odborníků, kteří marketingově papouškují kraviny o uhlíkové neutralitě. Uhlíková neutralita je výplod totálních pablbů, protože to fyzikálně není možné. Nikdy nemůžeme se dostat do rovnice CO2 = 0.
Co je ale možné, že snížíme spotřebu například tepla na 1 m2 vytápěné plochy z cca dnes novostaveb 50 kWh třeba na 30 kWh a u starých objektů ze 150 kWh na cca 60 kWh a rok. Toto je cesta rozumu...
Druhou otázkou je kde se těch 30 nebo 60 kWh vyrobí, tedy jestli v uhelné teplárně, nebo kogenerační jednotce spalující zemní plyn a nebo v JE a teplo se vyrobí v tepelném čerpadle zem - voda...
První varianta je asi z dlouhodobé perspektivy asi out a ty další to je na diskusi...
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se