Společnost zabývající se lithiovými bateriemi Electrovaya společně se svou pobočkou Litarion uvedla novou vysoko kapacitní lithiovou baterii LITACELL LC-44. Baterie disponuje vysokou výdrží při zachování vysoké životnosti a nízké ceny.

Nová baterie LITACELL LC-44 s kapacitou 44 Ah má svůj původ ve starším typu LITACELL LC-40 využívajícím stejnou geometrii. Tato nová baterie bude nabízena již od čtvrtého kvartálu tohoto roku.

Z vlastností baterie LITACELL LC-44 stojí za zmínku nebývalá kombinace bezpečnosti, cyklovatelnosti a ceny. Baterie slibuje nebývale vysoký počet nabíjecích cyklů za standardizovaných podmínek, tedy vybití článku za jednu hodinu vzhledem k jeho maximální kapacitě, a to neuvěřitelných 9000 cyklů. O vysokou bezpečnost se stará flexibilní keramická membrána separátoru splňující velmi přísné standardy kvality při zachování velmi příznivé ceny.

Elektrody jsou vyrobeny ze slitiny niklu, manganu a kobaltu, které jsou vystavěny celkem konvenčně na uhlíkové bázi.

Více muziky ve stejném těle

„Náš silný výzkumný tým je svou motivací hnán dopředu a neustále vyvíjí nové generace lithium-iontových baterií. Zvýšená energetická hustota článku LC-44 snižuje spotřebu materiálu a další výrobní náklady při navyšování energetické kapacity ve stejném objemu a při stejném geometrickém uspořádání, jaké bylo u modelu LC-40. Lithium-iontové baterie jsou obecně definovány svou cenou, počtem nabíjecích cyklů a otázkou bezpečnosti používání, přičemž naše baterie má díky své průlomové technologii co říci ve všech klíčových oblastech.“
Šéf technického oddělení společnosti Litarion, Joerg Reim

LITACELL  44Ah jsou nyní k dispozici zákazníkům v Evropě, Severní Americe a rovněž všude tam, kde je důležitá otázka bezpečnosti a celkových nákladů.

Zdroj úvodní fotografie: electrovaya.com.

Komentáře

0 komentářů ke článku "undefined"

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *