Domů
Společnosti ve světě
EU vyšetřuje, zda Litva nelegálně nepomáhala státnímu energetickému podniku Lietuvos

EU vyšetřuje, zda Litva nelegálně nepomáhala státnímu energetickému podniku Lietuvos

Evropská komise (EK) začala vyšetřovat, zda Litva neposkytla nedovolenou finanční pomoc státní energetické společnosti Lietuvos Energija. Uvádí to dnešní oznámení EK. Litevská vláda si podnik vybrala k poskytování služeb ve správě strategických rezerv na léta 2013 až 2018 a za to mu dávala peníze.

„Komise předběžně došla k závěru, že opatření představuje státní podporu,“ uvedla EK.

Evropský regulátor nyní posoudí, zda tím Litva nepřiměřeně nenarušila hospodářskou soutěž. Vláda mohla společnost nepřiměřeně zvýhodnit a narušit hospodářskou soutěž na jednotném trhu, což je v rozporu s pravidly EU pro státní podporu.

EK prověří, zda služby, jejichž záměrem je zvýšit bezpečnost dodávek elektřiny, byly nutné i v období 2015 až 2018. Země tehdy rozšiřovala propojování energetických sítí se sousedními státy.

Brusel také posoudí, jestli bylo vhodné a přiměřené, aby Litva přidělila službu přímo a výlučně Lietuvosu, uvedla agentura Reuters.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.