Domů
Ropa
Rusko zvyšuje svůj vliv v Libyi díky zapojení do těžby ropy

Rusko zvyšuje svůj vliv v Libyi díky zapojení do těžby ropy

Rusko značně posílilo svoje zapojení do dění v Libyi díky podpisu zakázky s velkým potenciálem o obnově ropných polí v zemi. Ředitel Libyjské národní ropné společnosti podepsal smlouvu s ruským ropným gigantem Rosneft, čím položil základy pro investice Rosneftu v lybijském ropném průmyslu.

Rusové v zemi již proinvestovali značné finanční prostředky před pádem režimu Muammara Kaddáfího v roce 2011, a nyní stojí o obnovení mnoha projektů, přestože země je stále zmítána nepokoji. Přes tyto problémy se země snaží o obnovu svého významného zdroje příjmů, ropy, a to za pomoci zahraničních firem.

„Dohoda předpokládá ustanovení společného pracovního výboru obou partnerů s cílem vyhodnotit příležitosti v různých odvětvích, včetně průzkumu a těžby ropy,“ uvedla ve svém prohlášení Lybijská národní ropná společnost.

Kromě Rosneftu se do severoafrické země již vrátily společnosti Eni a Total – těžařské společnosti z itálie a Francie, které obnovily těžbu před 3 měsíci.

Vladimír Putin se v Libyi během posledních měsíců značně angažoval, kdy se západním mocnostem nepodařilo ukončit bezvýchodnou situaci mezi frakcemi na východě země a vládou v Tripolisu, kterou podporuje OSN.

Rusko je vnímáno jako klíčový stát, který může přesvědčit Khalífa Haftara, generála armády ve východní části země, o kompromisu s vládou uznávanou spojenými národy. Haftarova armáda ovládá území, na kterém se nachází většina libyjských ropných vrtů.

Libye je jedním z mála členů kartelu OPEC, kterého se nedotklo snižování produkce v rámci dohody z první poloviny loňského roku. V této dohodě se OPEC a 11 nezávislých zemí těžících ropu zavázaly ke snížení těžby ropy na 1,2 mil. barelů denně.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.