Domů
Společnosti ve světě
Siemens bude v Maroku vyrábět lopatky pro větrné turbíny

Siemens bude v Maroku vyrábět lopatky pro větrné turbíny

Siemens se chystá rozšířit výrobu součástí pro větrné elektrárny do Maroka. Společnost uzavřela dohodu s marockou vládou, na jejímž základě má vyrůst továrna na výrobu lopatek pro onshore větrné turbíny. Investiční náklady přesáhnou 100 milionů eur.

Začátek výstavby továrny, která má poskytnout 700 nových pracovních míst, je naplánován na jaro letošního roku. Komerční provoz má být zahájen začátkem příštího roku. Továrna vyroste ve městě Tanger na ploše 37 500 metrů čtverečních, což odpovídá výměře přibližně pěti fotbalových hřišť.

„Investujeme tam, kde vidíme velké obchodní příležitosti. Maroko je perfektním místem, odkud můžeme sloužit rostoucímu trhu s onshore větrnými elektrárnami v Africe, na Blízkém východě a v Evropě. Ekonomika je silná, politické klima je stabilní a Maroko má mladou, kvalifikovanou a motivovanou pracovní sílu. Tyto faktory dělají z Tangeru ideální místo pro tuto novou moderní továrnu.“

Markus Tacke, výkonný ředitel Siemens divize Wind Power and Renewables

V minulých letech Siemens investoval do továren na offshore větrné elektrárny. Nový závod na výrobu gondol je ve výstavbě v německém přístavním městě Cuxhavenu, továrna na lopatky pro offshore turbíny je v britském Hullu. Investice do těchto továren přišly na více než 500 milionů eur.

Marockým cílem je 52 % spotřebované energie z OZE do roku 2030

Siemens není v Maroku žádným nováčkem, již v roce 1929 dodával elektrické vybavení do cementárny v Casablance. V této době pracuje na řadě marockých projektů, mezi něž patří i nejvýkonnější solární elektrárna na světě.

Maroko chce rostoucí energetické nároky pokrýt pomocí obnovitelných zdrojů. Vláda odsouhlasila cíl, kterým je pokrytí 42 % spotřeby elektrické energie pomocí OZE do roku 2020, z nichž 20 % bude pocházet z větru. Na klimatické konferenci v Paříži prezentoval marocký král Muhammad VI. cíl, který počítá s pokrytím 52 % spotřebované energie z obnovitelných zdrojů do roku 2030.

Zdroj úvodní fotografie: Siemens

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se