Domů
Společnosti ve světě
Siemens získal historický kontrakt na výstavbu zdrojů v Egyptě

Siemens získal historický kontrakt na výstavbu zdrojů v Egyptě

Německý gigant Siemens v úterý podepsal dohodu s Egyptem ohledně výstavby energetických zdrojů na africkém kontinentě. Celková kapacita zdrojů se v Egyptě investicí zdvojnásobí a posílí se tím místní ekonomika a spolehlivost dodávky elektřiny.

Kontrakt byl podepsán v Berlíně egyptským prezidentem Abdelem Fattahem El Sisim. Projekt dohromady zvýší výrobní kapacitu o 16,5 gigawattů instalovaného výkonu, což by mělo pokrýt spotřebu zhruba 16 milionů domácností. Jedná se o závaznou smlouvu, která vzešla z oznámení o plánovaném navýšení výroby v energetickém sektoru uvedeném v březnu v Egyptě.

Siemens mimo jiné postaví 3 paroplynové elektrárny, každá o instalovaném výkonu 4,8 GW, a 12 větrných elektráren, čítajících více než 600 turbín, o celkovém instalovaném výkonu 2 GW. Paroplynové elektrárny by se měly postavit do dvou let a celý projekt by se měl dokončit během 4 let. Pro severní Afriku je zemní plyn levný a díky mnohým nalezištím také dostupný zdroj energie. U obnovitelných zdrojů můžeme být trochu překvapeni volbou větrných turbín, ale Egypt se u dvanácti větrných parků nehodlá zastavit a do roku 2020 chce navýšit kapacitu větrných elektráren na 7,2 GW.

Těžká energetická situace v Egyptě

Egypt v současné době prochází nejhorší energetickou krizí za několik posledních desítek let, kde jsou výpadky proudu i na několik hodin na denním pořádku. Důvodem je zastaralá infrastruktura a zdroje. V Egyptě žije 87 milionů lidí a projekt společnosti Siemens poskytne elektřinu téměř pětině z nich. Tři paroplynové elektrárny mají tvořit největší výrobní celek ve své kategorii.

Nejedná se pouze o záchranu egyptské ekonomiky, ale zároveň se multimiliardová dohoda stala největší zakázkou společnosti Siemens v historii. Siemens oznámil, že s financováním nebude mít problém, podporu má jak od německých bankovních gigantů, tak například od lokálních bank a investorů v Egyptě či Dánsku.

Spolu s výstavbou 600 větrných turbín plánuje Siemens v Egyptě postavit továrnu na rotorové listy, která zaměstná více než 1000 lidí a bude uvedena do provozu do dvou let.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se