Domů
Společnosti
Společnost Shell chce údajně zdvojnásobit své investice do obnovitelných zdrojů
Obnovitelné zdroje energie
Obnovitelné zdroje energie: Zdroj: Public Domain (Pixabay)

Společnost Shell chce údajně zdvojnásobit své investice do obnovitelných zdrojů

Shell, který se poslední dobou aktivně zajímá o výrobu a prodej čisté elektřiny, se již dříve zavázal k investicím v hodnotě 1-2 miliardy eur ročně do obnovitelných zdrojů v příštích dvou letech. Nyní by firma chtěla toto číslo zdvojnásobit.

Zpravodajský portál The Guardian informoval o prohlášení ředitele oddělení zemního plynu a nových energií společnosti Shell Maartena Wetselaara, který uvedl, že chce navýšit investice Shellu do nízkouhlíkové energetiky.

Společnost Shell se již dříve zavázala k investicím v hodnotě 1-2 miliardy eur ročně po dobu dvou příštích let do nízkouhlíkové energetiky. Tuto hodnotu by chtěla společnost zdvojnásobit na čtyři miliardy eur ročně. Wetselaar doufá, že pokud jeho počáteční investice přinesou dobrý zisk, tak získá dostatečnou důvěru a podporu pro navýšení těchto investic po roce 2020.

„Chtěl bych, aby můj současný byznys (investice do zelené energetiky) byl dostatečně finančně důvěryhodný nejenom pro společnost, ale i pro akcionáře, aby ho chtěli zdvojnásobit a možná i víc,“ sdělil při rozhovoru pro zpravodajský portál The Guardian.

Holandský energetický gigant je považován za vůdce na trhu v přechodu od klasické energetiky na energetiku „zelenou“. Shell například investoval značné množství financí do solárních společností nebo do elektromobilových společností.

I jiné ropné společnosti začínají více investovat do obnovitelných zdrojů. Norská státní ropná společnost se přejmenovala na Equinor, což má symbolizovat rozvoj energetického spektra působnosti. Francouzský Total se významně zapojuje do bateriových projektů a BP se nyní vážně zajímá o sektor solární energetiky.

Přechod na výrobce elektřiny

Wetselaar nastínil také ambice společnosti ve vstupu na trh výrobců elektřiny a obchodování s energiemi. Shell například nedávno získal společnost First Utility, která je jedním z největších dodavatelů elektřiny na britském trhu.

Dle Wetselaara by neměla být aktivita firmy především v oblasti fosilních paliv překážkou pro lidi, aby od nich kupovali čistou elektřinu. Dle průzkumů hraje větší roli důvěryhodnost a spolehlivost společnosti, což dle něho Shell má.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se

OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516