Domů
Teplárenství
Nové plynové motorgenerátory CAT® CG170B
Komerční sdělení
Plynový motorgenerátor Cat® CG170B-20

Nové plynové motorgenerátory CAT® CG170B

Na začátku roku 2019 představila společnost Caterpillar Energy Solutions novou řadu motorgenerátorů CG170B. Jmenovitě se jedná o agregáty CG170B-12, CG170B-16 a CG170B-20. Řada se vyznačuje vyšším výkonem (1,3 – 2,3 MW),  při zachování kompaktních rozměrů vyšší spolehlivostí a lepší návratností investice. Zvýšená elektrická účinnost – až 45 % při použití zemního plynu a 43,6 % při použití bioplynu – přináší uživateli větší úsporu, protože spaluje méně plynu při produkci většího množství energie.

„Ve společnosti Caterpillar klademe silný důraz na spokojenost zákazníků,“ řekl Mark Jenzer, produktový manažer společnosti Caterpillar Energy Solutions a dodává: „Zaměřujeme se na výzkum a vývoj, neustále se snažíme zlepšovat naše produkty, aby mohly lépe sloužit našim zákazníkům. Jsme nadšeni, že jsme dokončili vývoj série B plynových motorgenerátorů řady CG170 a můžeme je nabídnout koncovým uživatelům. Naše zařízení jim přinesou vyšší ziskovost a méně starostí. “

Série B nabízí vysokou hustotu výkonu díky kompaktnímu designu, který přináší rychlejší návratnost investic. Pokročilá konstrukce série B řady generátorů CG170 zahrnuje přechod z hliníkových pístů na ocelové, což nám umožnilo navýšení účinnosti stroje. Kromě toho byly upraveny vzduchové filtry, které dále podporují celkovou kompaktnost generátoru. „Díky modernizované technologii přináší řada CG170B až 80 000 hodin provozu do generální opravy. Výsledkem je vyšší spolehlivost a nižší celkové provozní náklady pro zákazníky, „dodává Jenzer.

Řada CG170B nabízí různé varianty motoru pro různé aplikace – pracují na zemní plyn, bioplyn i propan. Díky tomu nabízí našim zákazníkům větší flexibilitu a umožňuje jim zvolit si optimální typ paliva. „S různými variantami motoru můžeme nabídnout vysoce efektivní zařízení optimalizované na elektrickou účinnost při co nejnižších provozních nákladech. Nabízíme také variantu s rychlou odezvou, která přináší další benefit k celkové efektivitě hlavně pro zákazníky, kteří mají zájem primárně vyrábět elektrickou energii, ale zároveň také potřebují teplo pro vlastní spotřebu –  kombinovaná výroba tepla a elektřiny (kogenerace). Řada také nabízí bioplynovou variantu, kde byl motor optimalizován pro celkovou účinnost s různými typy bioplynu, „říká Jenzer. V budoucnu CG170B nabídne i variantu pro vysokou nadmořskou výšku a vysoké či nízké teploty okolí – motor je připraven pro provoz v nejtvrdších klimatických podmínkách.

Řada CG170B je vybavena i plně digitalizovaným systémem Total Power and Management (TPEM) společnosti Caterpillar. Ten je odpovědný za řízení všech parametrů plynového motorgenerátoru.  Nový systém eliminuje díky pokročilému hardwarovému a softwarovému řešení potřebu více ovládacích prvků. Je také vybaven uživatelsky přívětivou 15palcovou dotykovou obrazovkou, která zobrazuje širokou škálu údajů o stavu zařízení. Data jsou uložena až jeden rok, což umožňuje systematické plánování a tím kratší doby údržby. Systém TPEM splňuje nejnovější normy ISO 27001.

Model CG170B je standardně dodáván také s funkcemi Cat® Connect – sadou nástrojů pro shromažďování dat, která pomáhá zákazníkům analyzovat provozní náklady a následně optimalizovat provoz a tím zvyšovat ziskovost.

Společnost Zeppelin CZ již připravuje instalaci motorgenerátoru CG170B-12. Bude se jednat o první pilotní projekt ve střední Evropě. Divize Energetické systémy společnosti Zeppelin CZ jsou zkušeným dodavatelem systémových řešení a technologií v oblasti pohonných systémů a energetického zabezpečení. Je výhradním prodejcem naftových a plynových motorů amerického výrobce Caterpillar v České republice. Disponuje špičkovým servisním zázemím i vlastním vývojovým centrem. Její doménou je poskytovat zákazníkům komplexní řešení – od návrhu, vývoje, prodeje a instalace zařízení až po záruční a pozáruční servis.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(1)
petr
14. březen 2019, 09:31

Caterpillar vždy měl solidni účinnost z pohledu výroby elektřiny. Co zde asi chybí jak je to s výrobou tepla, tedy kolik ještě jej vyrobime.

A zcela první otázka zní kolik ta mašinka na klíč bude stát?

Obávám se však, že pro nás drobné teplárniky je na nic. Neb dotace za kvet konči u 1MW, tedy ty zajímavé a tato řady začíná nad touto hranicí...

Hezky den všem

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se