Třebíčská TTS jedná v Číně o spolupráci na využití slámy k topení
Třebíčská firma TTS jedná v čínské provincii Chej-lung-ťiang o možnostech využití jejích kotlů pro vytápění biomasou, hlavně kukuřičnou slámou, která je tam zatím odpadem. TTS by měla dodat kotel do chystaného výzkumného centra na využívání místní biomasy ve městě Čchi-tchaj-che. Ve stejném městě se rovněž zvažuje výroba kotlů podle licence třebíčské společnosti. Informace, které dnes zveřejnil krajský úřad, ČTK potvrdil ředitel TTS Richard Horký.
Jednání o spolupráci jsou podle Horkého intenzivní a smlouva by mohla být podepsána do konce roku.
Podle tiskové zprávy se v čínské provincii zatím sláma energeticky využívá velmi málo. Po sklizni jí na poli zůstává 100 milionů tun, které zemědělci bez užitku spálí.
„Jde tak nejen o nesmírné plýtvání obnovitelným zdrojem, ale také ohromnou ekologickou zátěž. Celou provincii v té době doslova pokryje černý dým,“ uvedl Horký ve zprávě.
TTS může čínské straně nabídnout technologie, které z kukuřičné slámy udělají energetický zdroj.
„Lze z ní vyrobit tolik tepla, že by mohla vytápět celá města,“ uvedl.
Delegace z Vysočiny tvořená podnikateli i zástupci kraje byla v Číně koncem září. V provincii Chej-lung-ťiang s 38 miliony obyvateli se setkali s viceguvernérkou centrálního města Charbin a navštívili veletrh věnovaný životnímu prostředí. Zástupci měst čínské provincie podle zprávy plánují Vysočinu navštívit v listopadu.
Společnost TTS se zabývá vývojem, výrobou, montáží a servisem průmyslových kotlů a kotelen na spalování biomasy. Instalace energetických zařízení má v Česku i na Slovensku. TTS rovněž zajišťuje vytápění města Třebíč.
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
Přihlásit se