Domů
Trh s elektřinou
EDF a Shell se připojili k energetickému konsorciu Electron pracujícím na blockchain obchodní platformě

EDF a Shell se připojili k energetickému konsorciu Electron pracujícím na blockchain obchodní platformě

K energetickému konsorciu Electron, které si klade za cíl implementaci blockchain technologie pro využití flexibility v energetickém systému ve Spojeném království, se připojila dvě velká jména, EDF a Shell. Vybudování nové obchodní platformy má podporu provozovatele přenosové soustavy, National Grid, a společnosti Siemens, kteří se budou na vývoji podílet.

Loni v září společnost Electron obdržela ve Spojeném království státní financování prostřednictvím fondu Energy Entrepreneurs Fund na vybudování blockchain obchodní platformy, která umožní konečným zákazníkům získávat odměnu za poskytování flexibility. Provozovatel přenosové soustavy National Grid zajistí nezbytné tržní prostřední pro využití flexibility a společnost Siemens technickou implementaci.

Electron cílí na vytvoření nového druhu energetického trhu odklánějícího se od tradiční praxe individuálního párování kupujících a prodejců. To, co společnost nazývá „kolaborativní obchodování“, by mělo znamenat navýšení likvidity na energetickém trhu. Cílem je vytvořit tržní platformu, která umožní, aby flexibilita jednoho spotřebitele byla sdílena mezi více účastníky trhu.

„Blockchain není pouhou technologií. Je to nový revoluční způsob obchodování bez centrálního zprostředkovatele. Odstranění tohoto zprostředkovatele umožňuje nové lepší modely spolupráce na efektivní, prokazatelně spravedlivé platformě,“ uvedl generální ředitel Electron, Paul Ellis.

Platforma získala ocenění světového ekonomického fóra (WEF) v roce 2017. Toto ocenění je udělováno společnostem, které vyvíjejí inovativní řešení s významným pozitivním dopadem na podnikání a společnost.

Konsorcium nyní čítá devět členů, mimo nově připojivších EDF a Shell se jedná o společnosti Baringa, Flexitricity, Kiwi Power, Northern Powergrid, Open Energi a Statkraft.

„Náš přístup k zákazníkům je o získávání maximální hodnoty z každé kW jejich flexibility, což snižuje celkové náklady na vyrovnávání odchylek v systému, a tím snižuje celkové náklady pro spotřebitele ve Velké Británii. Jsme nadšeni, že jsme středem tohoto nového paradigmatu v partnerství s novými účastníky a že určujeme směřování decentralizovaného trhu s flexibilitou,“ uvedl Chris Regan, ředitel divize Business Development ve společnosti EDF Energy.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.