Domů
Uhlí
Největší čínský těžař uhlí China Shenhua Energy zdvojnásobil čtvrtletní zisk

Největší čínský těžař uhlí China Shenhua Energy zdvojnásobil čtvrtletní zisk

Uhlí
Bez komentáře
29. říjen 2017, 14:37
Jan Budín

Největší čínský těžař uhlí China Shenhua Energy téměř zdvojnásobil čtvrtletní zisk díky rostoucí tržní ceně černého energetického uhlí a vysoké poptávce. Tržby společnosti vzrostly ve třetím čtvrtletí ve srovnání se stejným obdobím v loňském roce o 34,6 %.

China Shenhua Energy vykázala podle zahraničního serveru Reuters čistý zisk za třetí čtvrtletí ve výši 14,3 miliard jüanů (zhruba 47,5 mld. Kč). Ve stejném období v loňském roce společnost vykázala čistý zisk 7,5 miliard jüanů (zhruba 24,9 mld. Kč).

Největší čínský těžař uhlí těží z rostoucí ceny uhlí a vysoké poptávky. Vládní zásahy zacílené na omezení těžebních kapacit v Číně vedly ke snížení nabídky a způsobily růst ceny této komodity.

China Shenhua Energy vyprodukovala ve třetím čtvrtletí 69,6 milionů tun uhlí, což je meziročně o 5,4 % méně. Společnost již dříve uvedla, že snížila svůj letošní cíl pro komerční těžbu uhlí na 278 milionů tun a svůj cíl pro prodej uhlí na 396 milionů tun.

Cena černého energetického uhlí na burze Zhengzhou Commodity Exchange vzrostla ve třetím čtvrtletí o 12,5 % a v polovině září dosáhla rekordní hodnoty 658,6 jüanů za tunu (zhruba 99 USD/t).

„Shenhua očekává ve čtvrtém čtvrtletí nárůst poptávky po uhlí, jelikož je to typicky období špičkové spotřeby uhlí pro vytápění v severní části Číny,“ uvedla společnost.

Ve třetím čtvrtletí prodala China Shenhua Energy 107,8 milionů tun uhlí, o 5,8 % více než ve stejném období loni.

Potřebujete být v obraze ohledně uhelné energetiky?

Každý den pečlivě vybíráme nejdůležitější informace z oblasti uhelné energetiky a odesíláme je odběratelům do jejich e-mailové schránky. Přihlaste se k odběru Monitoringu oEnergetice.cz také a nic vám neunikne.
Naposledy jsme informovali o:
Válka na Ukrajině urychlila přechod k zelené ekonomice. I když za cenu dočasně vyšší spotřeby uhlí a plynu
26. září 2022, 00:10
Topná sezóna začala. Kvůli nedostatku plynu se teplárny bojí i o uhlí a dřevo
22. září 2022, 15:54
Vyzkoušejte Monitoring oEnergetice.cz na 14 dní zdarma!

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se