Domů
Úřady a instituce
Ředitelkou plynárenského svazu se stane bývalá náměstkyně MPO Kovačovská

Ředitelkou plynárenského svazu se stane bývalá náměstkyně MPO Kovačovská

Novou výkonnou ředitelkou Českého plynárenského svazu (ČPS) se od 1. října stane bývalá náměstkyně ministerstva průmyslu a obchodu (MPO) Lenka Kovačovská (36). Ve funkci nahradí Jana Rumla (68). Svaz o tom dnes ČTK informoval v tiskové zprávě.

Kovačovská se v příštích letech bude podílet na projednávání důležitých dokumentů pro budoucnost českého plynárenství. Patří mezi ně například takzvaný evropský plynárenský balíček, národní integrovaný klimaticko-energetický balíček nebo nový energetický zákon.

„Zemní plyn je významná ekologická energetická komodita a mým cílem je toto vnímání podporovat. V souladu se strategií svazu chci účelně reprezentovat zájmy české energetiky před orgány veřejné správy, a to nejen v tuzemsku, ale i v zahraničí,“ uvedla Kovačovská.

Plynárenský sektor podle ní stojí před mnoha výzvami, které jsou spojeny s transformací celé energetiky.

Jan Ruml skončí v pozici výkonného ředitele po šesti letech. Ve svých 68 letech se rozhodl o nový mandát na období 2018 až 2021 neusilovat.

Kovačovská je absolventkou Vysoké školy ekonomické v Praze. V letech 2007 až 2013 působila ve společnosti ČEPS v útvaru, který se zabýval strategií.

Od roku 2013 pracovala na ministerstvu průmyslu a obchodu, kde se starala především o přípravu Státní energetické koncepce. Od roku 2014 za MPO koordinovala mezinárodní spolupráci v oblasti energetiky. V letech 2015 až 2017 byla náměstkyní pro energetiku.

Český plynárenský svaz je nezávislé sdružení firem a odborníků působících v plynárenství a souvisejících oborech. Jeho členy je téměř stovka odborných sdružení a firem působících v plynárenství a zhruba 250 individuálních členů.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se