Domů
Větrné elektrárny
Portugalská společnost EDP Renewables prodává v Evropě 1 GW větrných parků

Portugalská společnost EDP Renewables prodává v Evropě 1 GW větrných parků

Společnost EDP Renewables prodává svůj podíl ve větrných parcích instalovaných v různých evropských státech investorům za zhruba 800 milionů eur. Instalovaný výkon prodávaného portfolia je téměř 1 GW.

Portugalská EDP Renewables, která byla založená původně ve Španělsku, poslala antimonopolnímu úřadu oznámení, kde objasňuje, že dosáhla shody ve vyjednávání se skupinou investorů a jejím úmyslu prodat své portfolio větrných parků s instalovaným výkonem 997 MW.

Z tohoto výkonu se 388 MW nachází ve Francii, 348 MW ve Španělsku, 191 MW v Portugalsku a 71 MW v Belgii. V průměru jsou jednotlivé parky v provozu 7 let, ovšem nemalá část projektů se stále nachází ve fázi příprav a výstavby.

EDP Renewables drží ve většině parků těsnou nadpoloviční většinu. Celková hodnota parků je odhadovaná na 1,6 mld. EUR, což odpovídá měrné ceně cca 41 mil. Kč/MW.

Společnost již prodala v minulých letech minoritní podíly v jednotlivých parcích a nyní prodává zbylé podíly. EDP Renewables bude i nadále provádět na prodávaných parcích provozní údržbu a servis.

Společnost zůstane i po prodeji, který by měl po schválení proběhnout v druhé polovině roku, aktivní ve více než deseti zemích. Celá transakce je součástí rotačního programu, který má firma nastaven na roky 2019 až 2022 tak, aby mohla finance opět reinvestovat do dalších rozvíjejících se projektů.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.