Domů
Větrné elektrárny
Siemens Energy učinil nabídku na odkup zbývajícího podílu v Siemens Gamesa
Gamesa, větrný park v indii. Zdroj: Gamesa

Siemens Energy učinil nabídku na odkup zbývajícího podílu v Siemens Gamesa

Německá společnost Siemens Energy učinila nabídku na odkup zbývajícího podílu ve španělském výrobci větrných turbín Siemens Gamesa. Doufá, že tak odstraní složitou vlastnickou strukturu, která má negativní dopad na její akcie. Firma o tom informovala v tiskové zprávě. Siemens tak za zbývající třetinový podíl nabídl 4,1 miliardy eur (101 miliard Kč), uvedla agentura Reuters.

Za jednu akcii firmy Gamesa nabídl Siemens Energy 18,05 eura. To je o 27,7 procenta více než poslední neovlivněná závěrečná cena akcií firmy ze 17. května. Celou firmu nabídka ohodnocuje na 12,3 miliardy eur.

Siemens Energy čelí rostoucímu tlaku akcionářů, aby se pokusil získat kontrolu nad společností Siemens Gamesa. V té nyní vlastní 67procentní podíl, který zdědil v rámci odštěpení od bývalé mateřské společnosti Siemens. Tento podíl ale dává firmě jen malý vliv, což se ukázalo být jako problém v souvislosti s provozními potížemi firmy Siemens Gamesa, která za necelý rok vydala tři varování před dalším vývojem hospodaření.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(4)
Peter Zachara
23. květen 2022, 00:14

mohli by nam Blaha, Cerny, Vesely vysvetlit, ako moze byt byt jeden z predatorov OZE priemyslu v takych problemoch?

Michal K.
23. květen 2022, 08:13

to je jednoduche. to je len lokalne minimum. inak je to mega investicia. ktora mozno/skoro/takner prezije bez dotacii ...

Peter Zachara
23. květen 2022, 09:28

takze v reci newsspeaku je to investicia urcite stratova bez dotacii.

hlpb
23. květen 2022, 09:16

Peter, a čítat umíš? Jestli ano, zadej si do vyhledávače Siemens Gamesa a dovzdělej se....

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se