Domů
Větrné elektrárny
Siemens Gamesa podepsala dohodu o spolupráci při rozvoji offshore energetiky na Tchaj-wanu

Siemens Gamesa podepsala dohodu o spolupráci při rozvoji offshore energetiky na Tchaj-wanu

Společnost Siemens Gamesa, která patří mezi největší hráče na trhu s větrnou energií, podepsala memorandum s technologickou společností Yeong Guan Energy o rozvoji segmentu offshore projektů na Tchaj-wanu.

Podle této nezávazné dohody bude společnost Yeon Guan Energy zkoumat možnosti instalace pro odlévání, obrábění a natírání různých komponent v přístavu Taichung. Na druhé straně Siemens Gamesa přinese do spolupráce své zkušenosti, znalosti a podporu ve všech záležitostech týkajících se požadavků na kvalitu a bezpečnost.

Společnost dále dohlédne na to, aby se z firmy Yeon Guan Energy stal plnohodnotný a konkurenceschopný dodavatel komponent pro offshore projekty v tichomořské Asii.

„Slibný potenciál tchajwanského trhu v oblasti offshore spojený s našimi pozitivními zkušenostmi s vládou nás povzbudily, abychom zintenzivnili naše úsilí. Jsme přesvědčeni, že Tchaj-wan nabízí možnost velmi zajímavého podnikání a cílem je zajistit si naši pozici na tomto vznikajícím trhu.“

Andreas Naues, ředitel offshore devize Siemens Gamesa

Další představitel Siemens Gamesa, Rianer Müller-Wallenborn, se nechal slyšet, že přístav Taichung má ideální polohu, protože se nachází v blízkosti všech lokalit, kde vláda hodlá budovat offshore parky. Dnes mají potenciální projekty celkový výkon 10 GW.

Firma kromě dohody s Yeong Guan Energy uzavřela smlouvy se státní firmou Taiwan International Corporation Porty za účelem prozkoumat možnost založení výrobního centra a kancelářských prostor a loni již realizovala první pilotní offshore projekt o instalovaném výkonu 8 MW.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.