Domů
Energetika v zahraničí
Čas autonomních vozů přichází, v americkém Phoenixu vás svezou první taxíky bez řidičů
Autonomní automobil Waymo

Čas autonomních vozů přichází, v americkém Phoenixu vás svezou první taxíky bez řidičů

Čas autonomních vozů přichází. Americká společnost Waymo se stala první společností, která dostala po pilotním projektu v americkém Phoenixu povolení k testování plně autonomních vozů v Kalifornii. Nyní dokonce v Phoenixu spouští službu Waymo One, plně autonomní taxi službu, kde má rovněž prvenství. Ta zatím však nebude dostupná každému.

Zázemí potřebné ke spuštění projektu má původ v projektu na autonomní vozy společnosti Google, v rámci kterého jsou téměř rok provozována autonomní auta bez řidiče na území státu Arizona ve městě Phoenix, kde jsou pravidla pro toto testování daleko benevolentnější než v Kalifornii. Právě ve Phoenixu nyní došlo k prvnímu komerčnímu nasazení této technologie.

Ani zde se projekt nevyhne pilotní fázi

Waymo One ovšem zatím nebude službou dostupnou každému. Prozatím bude k dispozici pouze společností Waymo trénovaným testovacím řidičům. V první fázi budou do aplikace pozvání rezidenti Phoenixu, kteří se již účastnili výše zmiňovaného projektu, a tudíž jsou se službou a jejím ovládáním dostatečně obeznámeni.

Waymo pozve některé řidiče ze starého programu do programu nového. Rovněž je v plánu v původním projektu pokračovat zvaním nových zákazníků a rozšiřovat řady zainteresovaných osob, které tak budou moci jako osoby zasvěcené pokračovat v novém ambicióznějším projektu.

I přes tato počáteční omezení je projekt Waymo One velikým krokem kupředu, který signalizuje rozšiřování portfolia služeb nabízených široké veřejnosti.

Waymo One bude ovšem i přes omezenou množinu uživatelů transparentní a sledovatelnou službou. Dojmy uživatelů budou totiž veřejné. Stávající členové navíc můžou do projektu zapojit své přátele a rodinné příslušníky.

Služba bude dostupná 24 hodin 7 dní v týdnu. Z počátku bude provozována pouze v některých čtvrtích, ze kterých bude postupně expandovat i do dalších míst Phoenixu a okolí.Zdroj úvodní fotografie: waymo.com

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.