Domů
Energetika v zahraničí
Čína stanovila cíle energetické účinnosti pro energeticky náročná odvětví do roku 2025
Zdroj: Pixabay

Čína stanovila cíle energetické účinnosti pro energeticky náročná odvětví do roku 2025

Čínská vláda ve čtvrtek uvedla, že energeticky náročná odvětví, jako je ocelářství, výroba hliníku, cementu a rafinace ropy, by měla do roku 2025 zajistit, aby více než 30 % jejich výrobní kapacity splňovalo přísnější normy energetické účinnosti. Informaci uvedla agentura Reuters.

Cíle zveřejněné na internetových stránkách Národní komise pro rozvoj a reformy (NDRC) byly stanoveny tak, aby Čína, která je největším světovým emitentem skleníkových plynů, byla na cestě ke splnění svého závazku dosáhnout do roku 2030 maxima emisí CO2 a do roku 2060 se stala uhlíkově neutrální.

Do roku 2030 vláda dále zvýší normy energetické účinnosti a očekává, že se jim přizpůsobí větší procento podniků. Uvádí to prohlášení, které společně vydaly NDRC, ministerstva průmyslu a životního prostředí, regulátor trhu a energetická správa.

V příloze dokumentu je uvedeno, o kolik musí průmyslová odvětví do roku 2025 snížit spotřebu energie na jednotku produkce. Kupříkladu vysoké pece musí snížit spotřebu energie o 17 %.

Rafinerie musí trvale uzavřít zařízení se zpracovatelskou kapacitou nižší než 2 miliony tun ropy ročně, tedy 40 000 barelů denně. Zároveň platí přísný zákaz výstavby nových destilačních jednotek ropy s roční kapacitou nižší než 10 milionů tun a jednotek katalytického krakování s kapacitou nižší než 1,5 milionu tun.

V prohlášení se dále uvádí, že by se měly urychlit fúze a restrukturalizace v odvětvích výroby oceli, primárního hliníku, cementu a plochého skla, čímž se potvrzuje cíl vlády konsolidovat výrobní kapacity v těchto odvětvích.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se