Domů
Rychlé zprávy
Čínská jaderná energetika bude třetí největší na světě

Čínská jaderná energetika bude třetí největší na světě

Do roku 2017 vzroste instalovaný výkon v čínských jaderných elektrárnách tak, že lépe z celosvětového pohledu na tom budou už jen Francie a USA.

Stejně jako v Evropě i v Čínské lidové republice nyní vystupuje na povrch ekologická otázka a s ní související množství emisí CO2. V oblasti energetiky si dala Čina za cíl dosáhnout do roku 2020 na podíl 15 procent výroby energie ze zdrojů s nulovou výrobní uhlíkovou stopou. Během dalších deseti let má potom podíl těchto zdrojů vzrůst na 20 procent. S těmito závazky také souvisí masivní investice do nových jaderných bloků.

V současnosti je podíl instalované kapacity v čínských jaderných elektrárnách 2 % (23 GW), v plánu je zdvojnásobit tuto kapacitu do roku 2020. To ,že je tento cíl reálný, dokládá i fakt, že Čína během posledních třech let připojila do sítě deset jaderných bloků s celkovým výkonem vyšším než 10 GW.

Čína se ovšem nezaměřuje pouze na výstavbu nových jaderných bloků, ale chce být schopná zrealizovat celý proces od výstavby přes provoz až po likvidaci jaderných bloků zcela ve vlastní režii. S tím také souvisí i uvedení do provozu nového závodu na obohacování jaderného paliva, který má být spuštěn v roce 2017.

Štítky:

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se