Domů
Elektřina
Německo spustilo přelomový termojaderný reaktor

Německo spustilo přelomový termojaderný reaktor

Elektřina
2 komentáře
15. prosinec 2015, 17:19
Jan Moravec

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(2)
Robin Booh
1. leden 2016, 12:12

Když jsem se díval na film o Golemovi s Werichem, jak si tam dělali pseudovědci z Rudolfa prd... a za těžký peníze si tam vědecky pálili slivovici, strašně jsem se smál a divil jsme se, že ten Rudolf musel být ale pěkný vůl. Když se dívám, kolik peněz se dnes dává na vědu a jak "vědecké" jsou některé projekty (a nechci paušalizovat, že všechny) ..., tak jen přeji němcům, ať jim to vyjde. Jsem přesvědčen, že věda financovaná z privátních zdrojů je úspěšná, protože investor si dohlídne na to, aby byly nějaké výsledky. Když vidím, co se tady staví za vědecké paláce a za jaké peníze a pak zejí prázdnotou za veřejné, tak mi to fakt připadá, že jde jen o to ty dotace vyčerpat a utratit a při výběrových komisích si namastit kapsu.

Radek Tausch
7. leden 2016, 16:52

No jako jo, až na to, že jeden už funguje a to ve Švýcarsku u jednoho fyzika v garáži .... A ta blbost co tu píšou, že TOKAMAK využívá proud pro "levitaci" plazmy. No v podstatě to pravda je, protože průchodem proudu vodičem se vytvoří okolo vodiče mag. pole, tudíž je to u stelaratoru úplně stejně ... jen je to složitější provedení. Jo a idea stelarator vs tokamak je +- stejně starý, dělí je jen pár měsíců ( a když už je to víc jak 50 let tak měsíc sem tam ....) jen byl problém spočítat jak mají přesně vypadat tvary cívek, to šlo až s nástupem superpočítačů. Tak doufám že jsem vnesl trochu světla do tmy. Štve mě, že o tak důležitých věcech píšou blbosti.

Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se