Domů
Energetika v zahraničí
V Západní Austrálii postaví první zařízení na energetické využití odpadu
Spalovna odpadu Teesside WTE. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Teesside_wte.JPG

V Západní Austrálii postaví první zařízení na energetické využití odpadu

Projekt výstavby prvního zařízení na energetické využití odpadu (ZEVO) v Západní Austrálii, které má mít instalovaný elektrický výkon 36 MW, získal financování od australské vlády. Zařízení bude schopno zpracovávat 400 000 tun nerecyklovatelného odpadu ročně.

Plán na výstavbu spalovny, za kterou stojí společnosti Macquarie Capital a Phoenix Energy, získal financování od australské agentury pro obnovitelné zdroje. Zařízení, jehož výstavba vyjde na 668 milionů australských dolarů (přes 10 mld. Kč), bude stát v průmyslové zóně Kwinana, což je asi 40 km jižně od přístavního města Perth.

Po dokončení se počítá, že zařízení bude schopno zpracovávat 400 000 tun nerecyklovatelného odpadu ročně. Instalovaný elektrický výkon bude 36 MW. Pro srovnánání, pražská malešická spalovna zpracuje ročně 330 000 tun odpadu a má instalovanou turbínu o výkonu 17,5 MW.

“Města v Austrálii vyprodukují více než 23 miliónů tun odpadu ročně a tento projekt by mohl pomoci oddělit nerecyklovatelný odpad ze skládek a získat z něj energii,” uvedl ředitel Macquarie Capital, Chris Voyce.

Australský závod bude kromě spalování odpadu také likvidovat stavební a demoliční odpad, který je produkován v blízkém Perthu. Momentálně má project získané financování v objemu 100 milionů dolarů. ZEVO postaví španělská společnost Acciona a provozovat jej bude po dokončení v roce 2021 francouzská Veolia. Během stavby má zaměstnat 800 lidí a po dokončení bude potřeba 60 lidí na její provoz.

Komentáře

(1)

Vláďa

27. říjen 2018, 10:35

Konečně budou řešit likvidaci odpadů. Otázka je zda je dosud likvidovali pouze skládkováním na svém území nebo je sypali také do moře.

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.