Domů
Evropská Unie
EU: Současné klimatické cíle do roku 2030 jsou dostatečně ambiciózní

EU: Současné klimatické cíle do roku 2030 jsou dostatečně ambiciózní

Regulační orgány EU tento týden prohlásí, že Evropská unie do příští dekády nepotřebuje stanovit více ambiciózní cíle v redukování skleníkových plynů, ačkoliv Pařížská klimatická konference stanovila předběžné přezkoumání cílů na rok 2018. Uvádí to koncept dokumentu, ke kterému se dostala agentura Reuters.

Takové rozhodnutí nenechá chladnými ekologické aktivisty, kteří vidí v pařížské dohodě argument pro Evropskou unii (EU), aby zvýšila svou aktivitu v boji proti změně klimatu. Na opačné straně tábora stojí například Polsko, které toto rozhodnutí jistě ocení, jelikož se při výrobě energií spoléhá z velké části na k životnímu prostředí nešetrné uhlí.

Současný cíl snížit emise do roku 2030 o 40 % podle konceptu dokumentu nepotřebuje změnu

Klimatická konference COP21 v Paříži. Autor: Takver

EU prozatím stanovila cíl snížit emise do roku 2030 nejméně o 40 % oproti úrovni z roku 1990 a začala pracovat na obtížném úkolu, jak tento cíl rozdělit mezi 28 členských států.

Návrh dokumentu připravený před setkáním ministrů životního prostředí Evropské unie v pátek v Bruselu tvrdí, že současný cíl „je založen na globálních prognózách, které jsou v souladu se střednědobými cíli pařížské dohody“.

Později tento měsíc se představitelé jednotlivých zemí EU sejdou, aby projednali své činnosti navazující na pařížskou konferenci, které Evropská komise požaduje ratifikovat v nejbližším možném termínu.

Koncept dokumentu stanovuje následující pozměnění cílů za více ambiciózní na rok 2023. Tyto cíle se mají týkat období po roce 2030. Zdroje, které hovořily pod podmínkou zachování anonymity, pro Reuters uvedly, že EU zahájí diskuzi o změně cílů redukce emisí již v roce 2018, ačkoliv zásadním termínem pro stanovení nových cílů je rok 2023.

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.