Domů
Akumulace energie
200 MW v bateriích má Velké Británii uspořit 200 milionů liber

200 MW v bateriích má Velké Británii uspořit 200 milionů liber

Společnost VLC Energy uvedla počátkem týdne do provozu dvě svá bateriová úložiště ve Velké Británii o celkovém výkonu 50 MW. Ve Spojeném království tak finišuje dostavba baterií s celkovým výkonem 200 MW určených k regulaci frekvence. Tyto bateriové systémy mohou během následujících 4 let ušetřit provozovateli soustavy až 200 milionů liber.

Britský provozovatel přenosové soustavy National Grid má mít již v letošním prvním čtvrtletí k dispozici výkon 200 MW v bateriových úložištích. V tendru na tzv. vylepšenou regulaci frekvence, který byl ukončen v srpnu 2016, bylo úspěšných sedm společností. Jako první svou 10MW baterii dokončil již během podzimu E.ON.

Další dva bateriové projekty společnosti VLC Energy pak byly uvedeny do provozu na začátku tohoto týdne. Jedná se o 40MW Li-On bateriové úložiště s kapacitou 27,65 MWh nedaleko Glassenbury a 10MW úložiště s kapacitou 6,67 MWh u městečka Cleator.

Regulace frekvence bateriemi má přinést úsporu 200 milionů liber

Podle údajů National Grid by zbývající projekty měly být uvedeny do provozu během následujících dvou měsíců. Největší projekt, který ještě není dokončen, je 49MW bateriové úložiště společnosti EDF. Dalším z dokončovaných projektů je bateriové úložiště o výkonu 22 MW společnosti Vattenfall, které již obdrželo licenci od britského regulátora. Dle agentury Reuters má být úložiště Vattenfallu nacházející se v lokalitě větrného parku Pen y Cymoedd uvedeno do provozu během února.

Celkové náklady na tento typ podpůrné služby během následujících 4 let mají dle platných kontraktů dosáhnout 65,95 milionů liber.

„Náš odhad pro následující 4 roky je, že tato služba (vylepšená regulace frekvence) ušetří provozovateli soustavy zhruba 200 milionů liber. Jedná se tak o dobrou zprávu pro spotřebitele, kteří mohou těžit z našeho nákladově efektivního řešení. Tímto řešením se také otevírá cesta pro bateriové úložiště, aby se stala důležitou součástí naší soustavy,“ uvedl jeden z manažerů National Grid Leon Walker.

Komentáře

(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
info@oenergetice.cz
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.