Domů
Akumulace energie
Biden uvolní 2,8 miliardy USD na podporu výroby baterií do elektromobilů v USA
Porsche baterie elektromobilita (Zdroj: Porsche)
Zdroj: Porsche

Biden uvolní 2,8 miliardy USD na podporu výroby baterií do elektromobilů v USA

Administrativa amerického prezidenta Joea Bidena uvolní 2,8 miliardy dolarů (přes 70 miliard Kč) ve formě grantů na rozšíření výroby baterií do elektromobilů ve Spojených státech. Podpoří i domácí produkci nerostů. Půjčky umožní americkým výrobním a zpracovatelským společnostem vytěžit a zpracovat více lithia a grafitu, ale také nikl a další materiály pro výrobu baterií. Krok je součástí snahy USA o podporu přechodu z vozů s tradičním pohonem na elektromobily. O rozhodnutí úřadů informuje server CNBC.

Biden se zavázal pracovat na zpomalení změn klimatu a na posilování výroby v USA. Sektor dopravy je každý rok za asi jednou třetinou emisí skleníkových plynů způsobujících oteplování planety.

Americká ministryně energetiky Jennifer Granholmová označila dnešní oznámení za významnou novinku, která v USA pomůže rozšířit výrobu baterií pro elektromobily a elektrickou síť. „Výroba pokročilých baterií a komponentů u nás doma urychlí přechod od fosilních paliv, abychom uspokojili silnou poptávku po elektrických vozidlech, a vytvoří více dobře placených pracovních míst po celé zemi,“ uvedla Granholmová.

Dnes také přišlo oznámení, že k investici do elektromobility v USA se odhodlala další velká automobilka. Německý výrobce luxusních aut BMW investuje miliardu dolarů (25 miliard Kč) do své továrny ve Spartanburgu v Jižní Karolíně, aby ji připravil na výrobu elektromobilů a dalších 700.000 dolarů utratí na nové zařízení pro montáž vysokonapěťových baterií.

Mohlo by vás zajímat:

Komentáře(0)
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele

Komentáře v diskuzi mohou pouze přihlášení uživatelé. Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj níže.

V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.

Přihlásit se