Domů
Akumulace energie
Huawei představil rychlodobíjecí Li-ion baterie

Huawei představil rychlodobíjecí Li-ion baterie

Vědci z Wattovy laboratoře, která je součástí výzkumného střediska firmy Huawei (Central Research Institute at Huawei Technology Corporation), představili na 56. sympoziu v Japonsku rychlodobíjející lithiovou baterii. Nová baterie se nabíjí desetkrát rychleji, než je v současnosti obvyklé.

Společnost Huawei, známý a uznávaný přední čínský výrobce mobilních telefonů, představil baterie, které se nabíjejí desetkrát rychleji, než je tomu u konvenčních baterií. Baterii o kapacitě typické pro mobilní telefony je možné nabít na 50 % její celkové kapacity během několika minut.

Huawei představil dva typy rychlodobíjecích baterií. První z nich, která má kapacitu 600 mAh, se dobije na 68 % své kapacity za pouhé dvě minuty. Druhá baterie o kapacitě 3000 mAh, což je velmi nadstandardní kapacita dnešních chytrých telefonů, se na 48 % své celkové kapacity nabije za pět minut.

K vývoji těchto článků byla vytvořena nehomogenní anoda. Mezi molekuly čistého grafitu byly navázány další chemické sloučeniny. Vytvořením těchto defektů vznikly v uhlíkaté anodě nové funkční skupiny, u kterých se ukázalo, že zvětšují aktivní plochu elektrody, jež má vliv na rychlost elektrochemické reakce na elektrodě.

Huawei rovněž tvrdí, že daná technologie nemá negativní vliv na hustotu energie a životnost baterie. Zajímavé bude tedy nezávislé testování těchto článků, jelikož z elektrochemického pohledu jsou tato tvrzení v principu vzájemně protichůdná.

Zdroj úvodní fotografie: connect.dpreview.com

Štítky:baterie

Komentáře

(0)

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.