Domů
Elektrárny ve světě
Mikrosíť v americkém Illinois byla 24 hodin ze 100 % zásobovaná zdroji OZE
Hybridní solární a větrná elektrárna. Zdroj: https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Hybrid_system,_2400W_windturbines,_4000W_solar_modules,_island_Zirje,_Croatia.jpg

Mikrosíť v americkém Illinois byla 24 hodin ze 100 % zásobovaná zdroji OZE

Minulý týden ohlásily společnosti Ameren Corporation a S&C Electric Company, že úspěšně provedly test odpojení části jejich sítě a tato uměle vzniklá mikrosíť byla provozována v ostrovním provozu pouze za dodávky elektrické energie z OZE po dobu 24 hodin.

Test proběhl na mikrosíti o velikosti příkonu 50 kW, která zásobuje energií objekty spadající pod společnost Ameren. Tato mikrosíť obsahuje obnovitelné zdroje energie o instalovaném výkonu 225 kW a dále je vybavena bateriovým systémem o výkonu 250 kW a kapacitě 500 kWh.

Ostrovní provoz byl zahájen v 8 hodin ráno 3. srpna, když byly baterie nabité na 97 % své kapacity. Kdykoli energie v bateriích dosáhla 90 % celkové kapacity, byly do sítě připojeny zdroje OZE, které převzaly zátěž a dobíjely baterie. Během celého dne neklesla úroveň nabití baterií pod 88 %. Dle společnosti bylo celé řízení plně automatizováno a nevyžadovalo žádný zásah lidského faktoru.

„Máme jednu z mála mikrosítí na světě, které mohou být připojeny a odpojeny od sítě bez přerušení dodávky elektřiny ke koncovému zákazníkovi,“  Ron Pane, více-prezident společnosti Ameren Illinois

Níže je přiložen diagram průběhu nabití baterií a výroby ze zdrojů OZE. Po proběhlém testu byla oblast plynule přifázována zpět k síti bez přerušení dodávky elektřiny. Krátkodobé provozy síti pomocí zdrojů OZE nejsou dnes již nijak výjimečné, avšak většinou se jedna pouze o jednotky hodin. Zmiňovaný projekt disponuje výhodou možnosti přejít do ostrovního provozu bez přerušení dodávek elektřiny.

zdroj diagramu: https://www.sandc.com/globalassets/sac-electric/misc/ameren-chart.pdf

Komentáře

(2)

NN

24. srpen 2017, 11:41

Gratuluji zmíněným firmám k celosvětové reklamě zdarma (předpokládám).

Vinkler

29. srpen 2017, 06:35

Zajímavé poměry.

Spotřeba 50 kW

OZE 225kW cca 4x spotřeba + Batery 250kW cca 4x, tj. suma rezervy 8x spotřeba?

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.