Domů
Úřady a instituce
ERÚ: Revoluce v tarifech u elektřiny přijde v roce 2017

ERÚ: Revoluce v tarifech u elektřiny přijde v roce 2017

Chystané změny v tarifních systémech, které mají vstoupit v platnost 1. ledna 2017, mají upravit podmínky na trhu tak, aby náklady na provoz elektrizační sítě byly rozloženy mezi všechny účastníky spravedlivěji, než je tomu dnes.

Nové tarifní struktury nemají přinést žádný příjem provozovatelům soustav ani energetickým společnostem. O veškerých změnách bude ERÚ informovat odběratele v průběhu následujícího roku.

„Chceme odběratelům elektřiny umožnit porovnání, kolik utrácejí za svou spotřebu dnes a kolik utratí v rámci nového tarifního systému. Proto budeme po celý rok 2016 informovat širokou veřejnost, jaké změny se chystají a proč,“ uvedl místopředseda ERÚ Jan Nehoda.

Více o nové tarifní struktuře v našem podrobném článku zde.

Volbou správné velikosti jističe mohou odběratelé ušetřit

Změna tarifních struktur by se měla projevit především v podobě změny plateb za rezervovaný příkon. Ušetřit by měli zákazníci se správně dimenzovanou velikostí rezervovaného příkonu a jemu odpovídající spotřebě.

Naopak negativně se změna dotkne odběratelů s nadbytečně vysokým rezervovaným příkonem či příliš velkým hlavním jističem v případě domácností, a dále odběratelů využívajících topné tarify v případě, kdy elektřinou netopí.

„Například u nové tarifní struktury v elektroenergetice budu trvat na tom, aby byla přijata taková opatření, která umožní snížit případné negativní dopady na ty nejvíce chudobou ohrožené skupiny obyvatel,“ uvedla již dříve předsedkyně ERÚ Alena Vitásková.

Komentáře

(6)

Petr Žoha

25. leden 2016, 13:26

Jsme zemí chalupářů, pokud je chcete všechny naštvat, zaveďte NTS elektřiny.

Na oslavu by všichni mohli současně spustit svoje cirkulárky a prověřit jak tento systém funguje.

Luboš Chatař

26. leden 2016, 09:12

ČEZ nejprve zřídil sazbu pro chalupáře D61d, kde je VT a NT. Až si to všichni nechali předělat a hlavně předělávku ZAPLATILI, tak tuto sazbu ZRUŠÍ !!! Další výje-b se zákazníky jako s přímotopy. Toto se děje vše za tiché účasti naší vlády. Vláda přečachrovala všechny strategické společnosti do rukou soukromníků a už zákazníci bohužel několik let sklízejí úrodu.

Marie Zezulková

27. leden 2016, 21:07

Opět budou nejvíc platit Ti, co na to nemají... Chalupáři, lidé na vesnicích, kteří sem tam použijí nějaký větší spotřebič, malé domácnosti a Ti, co se snaží energií šetřit. Oni nemají hold dobré kamarády na správných místech.

Martin

29. leden 2016, 08:35

Včera jsem se informoval o cenách a chystající se změně plateb v ceníku cezu je jasně napsáno kolik to bude od 1.1.2017 cena 28,99kč za A z jističe vč. dph. Lichva, Krádež, Zlodějina. Jen pro úplnost je to při jističi 1x25A je to 8697Kč/rok a 3x25A - 26091Kč/rok a to jste neodebrali zatím ani 1kWh. Ve mě se to vaří a každý komu to není jedno by měl zapracovat u voleb.

energetik

30. říjen 2015, 06:22

Jak která revoluce, ta větší co se týká domácností bude už od 1.1.2016. Už se těšíte na měsíční paušál za jistič 3x32A = 2555Kč?

http://www.solarninovinky.cz/?zpravy/2015103001/vyzva-pripominkujte-tarifni-revoluci-ktera-zpusobi-sokovou-kuru-pro-domacnosti#.VjMGLo42smI

Marie Žáková

31. leden 2016, 20:26

To jste mě pěkně nastvali s novými cenami elektřiny nejvíce na to doplatí jednoclene důchodci s malou s potřebou a malým důchodem už tak obrací každou korunu a chataři proč mají platit za něco co nespotrebuji měli byste se stydět!!!!!!!!

Přidat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna u komentáře
Vyžadované informace jsou označeny *
Pravidla diskuze
Veškeré příspěvky v diskuzi na webu oEnergetice.cz musí splňovat Pravidla diskuze. Přidáním příspěvku do diskuse uživatel vyjadřuje souhlas s těmito pravidly a zavazuje se je dodržovat.
Komentáře pouze pro přihlášené uživatele
Upozorňujeme diskutující, že komentáře v diskuzi budou moci přidávat již brzy pouze přihlášení uživatelé. V diskuzi se stále častěji objevují příspěvky od anonymních uživatelů, které porušují pravidla diskuze. Věříme, že díky tomuto opatření bude diskuze pod články pro všechny přínosnější.
Pokud ještě účet nemáte, je možné si jej vytvořit na stránce registrace. Pokud již účet máte, přihlaste se do něj na této stránce.
V uživatelské sekci pak můžete najít poslední vaše komentáře.
OM Solutions s.r.o.
Kpt. Nálepky 620/7, Nové Dvory, 674 01
Třebíč
IČ: 02682516
SOCIÁLNÍ SÍTĚ
© 2021 oEnergetice.cz All Rights Reserved.